Kullanıcı Tag Listesi

http://galeon.hispavista.com/estaciontorreon/img/tren%2067%20%20o.jpg Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Çakmak çakmak gözleri ile annesi veya babasının elinden tutup, ninesine ya da dedesine giden küçük çocuklar biner trenlerime. Trende kirleneceği bilindiği halde en güzel elbiseler giyilmiştir. Minicik yürekler bir davul gibi güm güm vurmaktadır artık. Belki 6 ay, belki 1 yıldır görüşülmemiş, her telefon görüşmesinde; “Nineniz size kurban olur! ” denmiş, çocuklardan habersiz,

Bu konu 938 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
UMUT TRENI 938 Reviews

Konuyu değerlendir: UMUT TRENI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 938 kez incelendi.

Konu: UMUT TRENI

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1064
    Beğendikleri
    11
    Beğenileri
    11
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart UMUT TRENI

Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Çakmak çakmak gözleri ile annesi veya babasının elinden tutup, ninesine ya da dedesine giden küçük çocuklar biner trenlerime. Trende kirleneceği bilindiği halde en güzel elbiseler giyilmiştir. Minicik yürekler bir davul gibi güm güm vurmaktadır artık. Belki 6 ay, belki 1 yıldır görüşülmemiş, her telefon görüşmesinde; “Nineniz size kurban olur! ” denmiş, çocuklardan habersiz, evdeki resimler bilmem kaç defa öpülmüştür.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Doktor olmak, mühendis olmak, öğretmen olmak için ana-babasından ayrılmış genç kızlar ve delikanlıların umutlarını taşır trenlerim. Ana-babasının dişinden tırnağından artırarak gönderdiği dershanelerde alınan dersler, çözülen testler sonucu kazanılan okulun sevincinin ve yarınlara dair umutların taşındığı yürekler biner trenlerime.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Cennet(!) Avrupa’ya yolculuğun ilk adımları olur trenlerim. Memlekette bulamadığı ekmeği, gâvur ellerinde bulmaya giden umut dolu yürekleri taşır trenlerim. Ne zaman “İŞÇİ” olacağı bilinmediğinden, izin tarihi de belli olmayan, ama bilinmeyen o tarihi iple çeken yürekler gider istasyonumdan.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… “Hayırlı teskereler! ” temennileri ile askerden sonrasını düşünen, babasının sebeb-i hayatı delikanlıların umutları yolculuk eder vagonlarımda. Askerlikten sonra evladının mürüvvetini görme umudu da gider annelerin.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Mevsimlik işçi olarak geldiği gurbetten sılaya dönenleri taşır trenlerim. Eğer kazanılmışsa birkaç kuruş, hele de çocuklara ve eşe-dosta birkaç hediye alınmışsa, kıpır kıpırdır yürekler. Ne lokomotifin soluması, ne de her conta başında çıkan ses rahatsız eder onları. Bazen bu sesleri ninni gibi algılayıp, kendinden geçen yürekleri taşır trenlerim.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Geceler boyu rüyalarda görülen ve artık yüzleri bile unutulmaya başlayan arkadaşlarına dönen umutlu yürekleri taşır trenlerim. Çocukken oynanan birdirbirler, uzuneşekler, saklambaçlar gelir geçer gözlerin önünden. Bir yandan; “Tekrar o günlere dönmek mümkün olsa! ” diye hayıflanırken, diğer yandan da “Her yaşın ayrı bir güzelliği var” şarkısını söyleyen umut dolu yürekleri taşır trenlerim.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Kız kardeşin ismiyle sevgiliye yazılan mektupların son bulduğuna sevinen ve “Senden başkasına yâr olmam! ” sözünün gerçekleşeceğine inanan umut yüklü yürekler gider benim trenlerimde. Bilmem hangi ağacın gövdesine, hangi taşın yüzüne kazılan isimlerin yerinde olup olmadığını merak ederek, yerinde olması umudunu taşıyan yürekler gider benim trenlerimde.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Köylü kızı Elif’e nişanlanan delikanlının umutlarını taşır trenlerim. İçinde bulunulan trenin, günün birinde gelin arabası olacağı hayali ve umudu gider vagonlarımda.
    Umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan… Her şeye rağmen, çekilen acılara, yokluklara aldırmadan, yarınların daha güzel olacağını düşünen yürekleri taşır benim trenlerim. Umutsuzluğa inat, umut trenleri de kalkar benim istasyonumdan…

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: UMUT TRENI

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 938

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..
    seninle sensiz oldum xeyallarimda..
    ömür yollarimiz ayri olsada...
    bir ömür yasadim bakislarinda...

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3298
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    920
    @Dygsuz

Nostalji yaşattın emmi can yüreğine sağlık.

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    282
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    585
    @Apancene

heya abla değişik bi ekleme dikkatli okunur ( yaşamaya çalışarak ) o zzaman daha anlamlı olur

Yer imleri

Yer imleri