Kullanıcı Tag Listesi

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, "Mustafa" filmini eleştirdi http://img217.imageshack.us/img217/2262/ulkuadatepemustafa2kucew0.jpg 05.11.2008 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, ''Bugünlerde 'Mustafa' filmi var. Orada Atatürk'ü yalnız ve son derece tedirgin, tek başına gösteriyorlar. Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi. Arkasında milleti vardı, sevgi dolu milleti vardı. Onun için bunu katiyetle reddediyorum'' dedi. Adatepe, Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Bu konu 689 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi 689 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 689 kez incelendi.

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi

Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, "Mustafa" filmini eleştirdi

05.11.2008

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, ''Bugünlerde 'Mustafa' filmi var. Orada Atatürk'ü yalnız ve son derece tedirgin, tek başına gösteriyorlar. Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi. Arkasında milleti vardı, sevgi dolu milleti vardı. Onun için bunu katiyetle reddediyorum'' dedi.

Adatepe, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi Konferans Salonu'nda, ''Atatürk ile Çocukluğum ve Atatürk'ün İnsani Yönü'' konulu konferans verdi.

Hiçbir devlet adamının Atatürk kadar milletini sevmediğini ifade eden Adatepe, ''Atatürk, milletinden hiçbir zaman, hiçbir şeyini esirgememiştir'' dedi.

Gençlerden Atatürk'ü ders gibi okumamalarını isteyen Adatepe, şunları kaydetti:

''Onu ruhunuzla, canınızla ve kalbinizle okuyun. Çünkü size o öğretti. Onun için siz de onu öğreteceksiniz. Onun için her şeyini okuyun. Her okuyuşta Atatürk'ten bir şey öğrenin. Atatürk bize yoktan pırıl pırıl vatan emanet etti. Bunu hiç ama hiç unutmayın. Atatürk'ü şimdikiler gibi 500 kişi korumuyordu. Atatürk'ün koruması halkıydı. Atatürk yalana son derece kızardı. Derdi ki 'Yalan bütün kötülüklerin başlangıcıdır.' Bana 'Sakın yalan söyleme' derdi. 'Doğru söyle bırak belki güç duruma düşersin, ama hiç olmazsa kendine olan güvenini kaybetmezsin' derdi.''

Atatürk'ün milletini, milletinin de Atatürk'ü çok sevdiğini belirten Adatepe, ''Bugünlerde 'Mustafa' filmi var. Orada Atatürk'ü yalnız ve son derece tedirgin, tek başına gösteriyorlar. Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi. Arkasında milleti vardı. Sevgi dolu milleti vardı. Onun için bunu katiyetle reddediyorum. Dayanamadım söylüyorum'' diye konuştu.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli, konferansın ardından Adatepe'ye plaket verdi. Adatepe, daha sonra kitaplarını imzaladı.

Konferansı Tokat Vali yardımcıları Şükrü Çakır ve Ahmet Turgay İmamgiller ile Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve davetli izledi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk hiçbir zaman yalnız değildi

Kategori: Mustafa Kemal Atatürk

Konuyu Baslatan: DoĞu

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 689

Ersoy-Cav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    69
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    446
    @Ersoy-Cav

Mustafa Kemal Atatürk kesinlikle yalniz degildir.
    Ben Atatürk hakkinda onlarca belkide yüzlerce kitap okudum,siradan bir vatandas atatürk hakkinda bu kadar bilgiye sahipken can dündar degilmidir? Elbetteki o da atatürkün yalniz ve tedirgin bir insan olmadiginin bilincindedir.
    Simdi soru su !
    Atatürk neden Mustafa filmi ile (sözüm ona insancil yanlari ön plana cikartiyor) gündemdedir.
    Filmi izlemesem de ( Fragmanlari haric ) Assagi yukari tüm medyadaki film hakkinda cikan köse yazilarini tv programlarini vs tek tek okudum dinledim.
    Son zamanlarda orduya ve Ulusun Büyük kurtaricisina yapilan sistematik saldirinin bir devamidir bu ancak,
    Kahramanlari insani yönleri ile tanimak bazen sakincali bir hal alabilir,Bir köse yazisinda söyle deniyordu, (kahraman olmamasina ragmen ) o zaman tüm siyasilerin özel yasamlarini zaaflarini korkularini da bilelim.
    Ayrica bize Atatürkün insancil yanlarini göstermelerine gerek yok az cok akli olan her kes Atatürkün de sonucta bir insan oldugunu kavrayabilir.
    Bu film Atatürkün Türk insanin kalbindeki ve aklindaki imaj icin tehlikelidir,. bir kahramani yok etmenin en zehirli asamasi onu bayagilastirmak siradanlastirmaktir.Ben bir gün cocugum olur ise, cocuguma Atatürkü kahramnliklari ile tanitacagim, Bu Film Atatürkü yeni taniyan cocuklar icin sakincalidir.
    Atatürk kesinlikle yalniz degildi, cok sevilirdi,
    Filmi mutlaka izleyecegim ama medyadaki genel kani, Atatürkün imajina zarar verildigidir.
    Bu degerli konuyu acan arkadasa tesekkür ederim.
    E.Cav

Yer imleri

Yer imleri