Hakiki Sevda! http://durricanindusleri.files.wordpress.com/2010/12/kalp-resmi.jpg?w=535&h=356 İki genç birbirlerini çok seviyorlardı ama bu bildiğimiz sevgiler gibi değildi, onların sevgisi Rıza eksenli bir sevgiydi, bir araya gelseler birbirlerine Hak’ kı anlatır ve tavsiye ederlerdi… Birbirlerine öğretmen oldular 3 yıl kadar süre zarfında… Bir kez bile aralarında öf dahi denecek bir olay geçmedi… Bu arada bir araya gelmeleri de sadece ve sadece 3 veya 4 kezdi, çünkü biliyorlardı

Bu konu 64765 kez görüntülendi 492 yorum aldı ...
Üç Nokta 64765 Reviews

Konuyu değerlendir: Üç Nokta

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 64765 kez incelendi.

Konu: Üç Nokta

alonehc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Standart Üç Nokta

Hakiki Sevda!

İki genç birbirlerini çok seviyorlardı ama bu bildiğimiz sevgiler gibi değildi, onların sevgisi Rıza eksenli bir sevgiydi, bir araya gelseler birbirlerine Hak’ kı anlatır ve tavsiye ederlerdi…

Birbirlerine öğretmen oldular 3 yıl kadar süre zarfında… Bir kez bile aralarında öf dahi denecek bir olay geçmedi…

Bu arada bir araya gelmeleri de sadece ve sadece 3 veya 4 kezdi, çünkü biliyorlardı ki “kadınla erkek bire bir yanlız kaldıkları zaman yanlarında 3. kişi şeytandı”… arkadaşları ile dışarı çıktıklarında bir bir yüzlerine dahi bakamazlardı, onlar konuşmazdı çoğu zaman ama kalpleri her nedense birbirini anlardı…

Sonunda karar verdiler, Allah’ ın inayeti ailelerinin de izni olursa bu duyguyu evlilik ile birleştireceklerdi… O akşam erkek ailesine açacaktı konuyu ve açtıda… kız merak etmiş ve mesaj çekmişti, erkek yarın konuşuruz demişti…

Ve yarın oldu, bir araya geldiler, erkeğin yüzünden düşen bin parçaydı ve dokunsan ağlayacak gibiydi, kızda ise herzaman ki o hoş tebessümü vardı… erkek bir türlü söyleyemiyordu, bir süre sustular sadece… kız anlamıştı aslında ve konuyu o açtı;

“Ne olursa olsun ben seni Allah rızası için çok seviyorum ve ben seni bu dünya için istemedim ki sadece, biz dünyaya talip insanlar değiliz değil mi? ”

Erkek ne diyeceğini bilemedi, yutkundu önce sonra gözlerinden yaşlar düşmeye başladı…çok uğraştım ama annem istemiyor dedi…kız o tebessüm çehresi ile baktı bir süre erkeğe ve sonra;

“Eğer annen bu şekilde düşünüyorsa ben zaten seni istemem o zaman, değil mi ki Rabbin rızası ana-baba rızasından geçer, biz bu yola rıza için çıktık, şimdi nasıl çiğneyip büyükleri vazgeçebiliriz ukbadan… sakın üzülme bak ben üzülmüyorum ve seni çok seviyorum, annenede kızmıyorum asla, çünkü herşeyde bir hayır vardır, biz bilemeyiz!… İman etmek güzelliklere iman edip musibet anında isyan etmek değildir ki… Seni karşıma çıkarana ve bu duyguları yaşatana hamdolsun…Sen bana öğretmen oldun, Rahman’ a giden yolda bir basamaktın hep bana”

dedi ve gözlerine dolan yaşlar yanağını ıslatmaya başladı… karşılıklı bilemedikleri anlamadıkları bir duyguyla birbirlerine baktılar ve ağladılar öylece bir süre… suskunluğu yine kızın o tebessüm çehresiyle bakan buğulu gözleri bozdu…

“Seni sevdiğimi biliyorsun, sende beni seviyorsun bende bunu biliyorum, bunu bilmek bile bana yeter… ayrıca sevgi sadece kavuşmak değil ki…yada sevda sadece yanında olunca yaşanmaz ki…o zaman o sevda olmaz çıkar ilişkisi olur, ben seni yanımda olmadığında da seviyorum ve seveceğim inşa… Hep yalvardım Yaradan’ a ‘ Rabbim dünya için istemiyorum onu rızan ne ise bize onu göster, ben ahirete sevdalıyım ve asıl kavuşmalar ordadır, onuda bana orda ver’ dedim hep… galiba dualarım kabul oldu ne dersin?…dünyada yaşasak yaşasak seninle 50 yıl yaşarız, ya sonrası…fani ye değil Baki ye bizim sevdamız”

dedi ve sustu… gözyaşları almış gidiyordu, erkeğin gözleri kıpkırmızı oldu ve sadece;

“seni çok seviyorum ve seveceğim” oldu..

Kalktılar masadan gözlerinde ki yaşlarını sildiler ve hoşcakal demeden yollarına gittiler, hala kalpleri ne hisseder bilinmez…ama böyle bir sevda bitmez…

Eğer kalpte Hak rızası var ise sonuç hiç bir zaman hüsran olmaz…♥

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Üç Nokta

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: alonehc

Cevaplar: 492

Görüntüleme: 64765

Her şey bir tebessüm kadar uzak..

Tebessüm mü..?

Oda yere düşen bir kristal gülün çıkardığı sesi resme yansıtan ressamın elinde..!

Kod:
    2566342 . ... ... .. .. .. ... All Legal And İllegal Right Reserved..!

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Cennetim Olur musun?

Cennetim Olurmusun

Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin?

Bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun?

Karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun;

Bulutlar göğü kapladığında pusulam?

Mihengim, turnusol kağıdım olur musun?

Yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

Kapılar kapandığında kapım,

yollar aşındığı vakit yolum,

saklanmak istesem duvarım olur musun?

Özgürlüğüm ve mapusanem?

Üşürsem evim olur musun?

Yorganım, ana kucağım?

Çölümde vaha olur musun? vahamda hurma ağacım?

Dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın?

Şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana?

Gitmek istersem kanatlarım olur musun?

Kalmak istersem ayağımda prangam?

Hurilerim olur musun? Kudret helvam ve bıldırcınım?

Soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok.

Ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun?

Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam,

bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c)’a emanet edip gidersem,

sen de beni kınamaksızın O’na güvenir ve sa’y eder misin?

Ümidimi kaybettiğim anda ümidim,

neş’emi kaybettiğim zamanlarda coşkum,

kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun?

Arkadaşım,

yoldaşım,

sırdaşım,

enîsim,

huzûrum,

sürûrum,

nûrum,

zînetim,

nîmetim,

cennetim olur musun?

…♥…

FATİH OKUMUŞ
    Azeribalasi, Emine Beğenenler

Tebessüm mü..?

Oda yere düşen bir kristal gülün çıkardığı sesi resme yansıtan ressamın elinde..!

Kod:

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Dedi ki:
    İçimi bir yerde unutmuş gibiyim.

Dedim:
    Ben yakalamaya çalışıyorum; koş !

Tebessüm mü..?

Kod:

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    2.665
    Beğenileri
    3.505
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

offfffff offffffffffff fena oldum ya

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Ben “Can’ım Benim” der Susarım…

Ben “can’ım benim” der susarım…
    Sevgiyi çekerim içime!/
    ….

Ey can!
    Dokunsan ağlarım artık; sözlerin yüreğimi kırdı sanmayasın…Ben seni üzmekten korkarım.Ellerimden kaçıp giden bir balık misali.Yüreğimin kıyısından kayıp gidersin diyedir yüreğimin korku frekansında atması…

Ey can!
    Bilir misin gözlerimin derinliğindedir anlatmak istediğim; Gizlediklerimdedir ayaklarıma kuvvet veren giz. Gizlediklerimdir anlamlı kılan yüreğimi, yürüyüşümü…Bilir misin gözlerimde yüreğim kadar alemi hapsederim ben.Yüreğim kadar …

Ey can!
    Dokunsan ağlarım artık.Sevincim yüreğimde saklı…Lisanıma şükür yakışır benim.Hüznü sevişimdendir gözlerimdeki masûmiyet…Hüznü duama burak bilişimdendir ona yakınlığım…

Ey can!
    Bilesin ben rabbime dua etmekle hiç bedbaht olmadım!
    Ağlarsam sevinçtendir…
    Ağlarsam şükrü eda edişimdir bu…
    Ağladığım vakit duaya şahit olursa an,şikayetim olmaz yar’e.
    Yüreğim şikayet etmez senden..

Ey can!
    Bilesin!
    Ben mahsûn olmakla mahrûm olmam;
    sana yakınlığımla yakın olurum yar’e…

iktibas

Tebessüm mü..?

Kod:

Beğendikleri
    2.665
    Beğenileri
    3.505
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Ey can!
    Dokunsan ağlarım artık.Sevincim yüreğimde saklı…Lisanıma şükür yakışır benim.Hüznü sevişimdendir gözlerimdeki masûmiyet…Hüznü duama burak bilişimdendir ona yakınlığım…

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Standart Biraz da Kendime Kızgınım/Kırgınım.

Kırgınım…

Beni yüreğime kırgın bırakan herkese;bir şehre bir dünya ya bu dünyanın tebessümü unutmuş insanlarına sözlerini dillerinde yüreklerin katili olarak besleyenlere….-bir çocuk gibi- yüreğimin elinden tutup sadece onunla oynamak istiyorum.Vefayı sadece o’ndan ummak ve ona vefalı olmak istiyorum…

Kırgınım elimden oyuncağımı alanlara,yüreğimle oynadığım oyundan bahsedince benimle alay edenlere.Dostum bildiğime değer vermeyenlere,yüreğimin ayağıyla yürüyüp gittiğim mekanı beğenmeyenlere.

Onun telkiniyle tutunduğum dalı kesenlere.Onun sözünü dinlediğim vakit benim sözümü dinlemeyenlere…

Kırgınım bir lahzacık ömürde tûl-i emelleri hatrına içime derin yaralar açanlara,bir lahzacık huzur için yürek mabedimi -tûl-i ömürde dahi- onarılamayacak kadar çok talan edenlere.Yürek mabedime destûrsuz girenlere; zoru kullananlara..

Biraz da kendime kırgınım biraz da kızgın…Yüreğimi herkesin bırakmasına rağmen ben de bir vakt-i seherde bırakabildiğim için Biraz da kendime kırgınım pişman olacağım adımları atarken yüreğime sormadığım için.O adımlarıma yol çizmeye aday iken sol tarafındakini ihmal edenlerin sözlerine değer verebildiğim için yüreğimin tutunduğu etekleri bırakıp ete kemiğe bürünenlerin ardından bakakaldığım için…

Biraz da kendime kızgınım;güneş hırsızlarına güneşimin yerini söylediğim için.Sır bildiğimi sırrıma değer vermeyenlerle paylaştığım için…

Ey sır! İçimde kalsaydın keşke…İçimi aydınlatsaydın keşke…İçimde hissetseydim yakın olan’ın yakınlığını;-güneş’in aydınlığında.

Ey sır! Keşke uçurmasaydım yürek mâbedimden seni. . .

Tebessüm mü..?

Kod:

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Alıntı ŞimaL Rumuzlu Üyeden Alıntı
    offfffff offffffffffff fena oldum ya
    Beğendin mi aplacık

Tebessüm mü..?

Kod:

Beğendikleri
    2.665
    Beğenileri
    3.505
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Kırgınım elimden oyuncağımı alanlara,yüreğimle oynadığım oyundan bahsedince benimle alay edenlere.Dostum bildiğime değer vermeyenlere,yüreğimin ayağıyla yürüyüp gittiğim mekanı beğenmeyenlere.

Beğendikleri
    1.285
    Beğenileri
    1.280
    Tecrübe Puanı
    707
    @alonehc

Standart Yalnız Kalmaktan Daha Kötü!

yalnız kalmaktan daha kötü

şeyler de vardır hayatta,

ama genellikle

bir ömür alır bunun

farkına varmak,

o zaman da

çok geçtir,

ve çok geçten

daha kötü

bir şey yoktur

hayatta.

Charles Bukowski.

Tebessüm mü..?

Kod:

Etiketler