Hakiki Sevda! Ýki genç birbirlerini çok seviyorlardý ama bu bildiðimiz sevgiler gibi deðildi, onlarýn sevgisi Rýza eksenli bir sevgiydi, bir araya gelseler birbirlerine Hak' ký anlatýr ve tavsiye ederlerdi”¦ Birbirlerine öðretmen oldular 3 yýl kadar süre zarfýnda”¦ Bir kez bile aralarýnda öf dahi denecek bir olay geçmedi”¦ Bu arada bir araya gelmeleri de sadece ve sadece 3 veya 4 kezdi, çünkü biliyorlardý ki ”kadýnla erkek bire bir yanlýz kaldýklarý zaman yanlarýnda 3.

Bu konu 101610 kez görüntülendi 492 yorum aldý ...
Üç Nokta 101610 Reviews

Konuyu deðerlendir: Üç Nokta

5 üzerinden | Toplam: 0 kiþi oyladý ve 101610 kez incelendi.

Konu: Üç Nokta

alonehc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Standart Üç Nokta

Hakiki Sevda!

Ýki genç birbirlerini çok seviyorlardý ama bu bildiðimiz sevgiler gibi deðildi, onlarýn sevgisi Rýza eksenli bir sevgiydi, bir araya gelseler birbirlerine Hak' ký anlatýr ve tavsiye ederlerdi”¦

Birbirlerine öðretmen oldular 3 yýl kadar süre zarfýnda”¦ Bir kez bile aralarýnda öf dahi denecek bir olay geçmedi”¦

Bu arada bir araya gelmeleri de sadece ve sadece 3 veya 4 kezdi, çünkü biliyorlardý ki ”kadýnla erkek bire bir yanlýz kaldýklarý zaman yanlarýnda 3. kiþi þeytandý””¦ arkadaþlarý ile dýþarý çýktýklarýnda bir bir yüzlerine dahi bakamazlardý, onlar konuþmazdý çoðu zaman ama kalpleri her nedense birbirini anlardý”¦

Sonunda karar verdiler, Allah' ýn inayeti ailelerinin de izni olursa bu duyguyu evlilik ile birleþtireceklerdi”¦ O akþam erkek ailesine açacaktý konuyu ve açtýda”¦ kýz merak etmiþ ve mesaj çekmiþti, erkek yarýn konuþuruz demiþti”¦

Ve yarýn oldu, bir araya geldiler, erkeðin yüzünden düþen bin parçaydý ve dokunsan aðlayacak gibiydi, kýzda ise herzaman ki o hoþ tebessümü vardý”¦ erkek bir türlü söyleyemiyordu, bir süre sustular sadece”¦ kýz anlamýþtý aslýnda ve konuyu o açtý;

”Ne olursa olsun ben seni Allah rýzasý için çok seviyorum ve ben seni bu dünya için istemedim ki sadece, biz dünyaya talip insanlar deðiliz deðil mi? ”

Erkek ne diyeceðini bilemedi, yutkundu önce sonra gözlerinden yaþlar düþmeye baþladý”¦çok uðraþtým ama annem istemiyor dedi”¦kýz o tebessüm çehresi ile baktý bir süre erkeðe ve sonra;

”Eðer annen bu þekilde düþünüyorsa ben zaten seni istemem o zaman, deðil mi ki Rabbin rýzasý ana-baba rýzasýndan geçer, biz bu yola rýza için çýktýk, þimdi nasýl çiðneyip büyükleri vazgeçebiliriz ukbadan”¦ sakýn üzülme bak ben üzülmüyorum ve seni çok seviyorum, annenede kýzmýyorum asla, çünkü herþeyde bir hayýr vardýr, biz bilemeyiz!”¦ Ýman etmek güzelliklere iman edip musibet anýnda isyan etmek deðildir ki”¦ Seni karþýma çýkarana ve bu duygularý yaþatana hamdolsun”¦Sen bana öðretmen oldun, Rahman' a giden yolda bir basamaktýn hep bana”

dedi ve gözlerine dolan yaþlar yanaðýný ýslatmaya baþladý”¦ karþýlýklý bilemedikleri anlamadýklarý bir duyguyla birbirlerine baktýlar ve aðladýlar öylece bir süre”¦ suskunluðu yine kýzýn o tebessüm çehresiyle bakan buðulu gözleri bozdu”¦

”Seni sevdiðimi biliyorsun, sende beni seviyorsun bende bunu biliyorum, bunu bilmek bile bana yeter”¦ ayrýca sevgi sadece kavuþmak deðil ki”¦yada sevda sadece yanýnda olunca yaþanmaz ki”¦o zaman o sevda olmaz çýkar iliþkisi olur, ben seni yanýmda olmadýðýnda da seviyorum ve seveceðim inþa”¦ Hep yalvardým Yaradan' a ”Ë Rabbim dünya için istemiyorum onu rýzan ne ise bize onu göster, ben ahirete sevdalýyým ve asýl kavuþmalar ordadýr, onuda bana orda ver' dedim hep”¦ galiba dualarým kabul oldu ne dersin?”¦dünyada yaþasak yaþasak seninle 50 yýl yaþarýz, ya sonrasý”¦fani ye deðil Baki ye bizim sevdamýz”

dedi ve sustu”¦ gözyaþlarý almýþ gidiyordu, erkeðin gözleri kýpkýrmýzý oldu ve sadece;

”seni çok seviyorum ve seveceðim” oldu..

Kalktýlar masadan gözlerinde ki yaþlarýný sildiler ve hoþcakal demeden yollarýna gittiler, hala kalpleri ne hisseder bilinmez”¦ama böyle bir sevda bitmez”¦

Eðer kalpte Hak rýzasý var ise sonuç hiç bir zaman hüsran olmaz”¦â┞¢¥

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Üç Nokta

Kategori: Atýþ Serbest

Konuyu Baslatan: alonehc

Cevaplar: 492

Görüntüleme: 101610

Her þey bir tebessüm kadar uzak..

Tebessüm mü..?

Oda yere düþen bir kristal gülün çýkardýðý sesi resme yansýtan ressamýn elinde..!

Kod:
    2566342 . ... ... .. .. .. ... All Legal And Ýllegal Right Reserved..!

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Cennetim Olur musun?

Cennetim Olurmusun

Elini tutsam, dünyanýn öbür ucuna benimle birlikte gelir misin?

Bekle desem, dünyanýn bir ucunda beni bekler misin?

Denizimde fýrtýnalar çýktýðýnda limaným olur musun?

Karanlýk bastýrdýðýnda deniz fenerim, hava açýnca yýldýzlarým olur musun;

Bulutlar göðü kapladýðýnda pusulam?

Mihengim, turnusol kaðýdým olur musun?

Yüreðimin suyu bulandýkça onu durultacak iksirim?

Kapýlar kapandýðýnda kapým,

yollar aþýndýðý vakit yolum,

saklanmak istesem duvarým olur musun?

Özgürlüðüm ve mapusanem?

Üþürsem evim olur musun?

Yorganým, ana kucaðým?

Çölümde vaha olur musun? vahamda hurma aðacým?

Daðýn tavþaný, çölün ceylaný, gecenin hayalleri baðrýna bastýðý gibi beni baðrýna basar mýsýn?

Þak þak yarýlsa bile gökten umudunu kesmeyen kýraç tarlalar gibi umut baðlar mýsýn bana?

Gitmek istersem kanatlarým olur musun?

Kalmak istersem ayaðýmda prangam?

Hurilerim olur musun? Kudret helvam ve býldýrcýným?

Soðanda sarýmsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok.

Ateþ almaya gidersem, kýrk vakit sonra dönsem bile ayný yerde beni bekliyor olur musun?

Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam,

bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin?

Ot bitmeyen bir vadide yalnýzca Allah (c.c)’a emanet edip gidersem,

sen de beni kýnamaksýzýn O’na güvenir ve sa’y eder misin?

Ümidimi kaybettiðim anda ümidim,

neþ’emi kaybettiðim zamanlarda coþkum,

kalbim iþgale uðrarsa halaskârým ve rehberim olur musun?

Arkadaþým,

yoldaþým,

sýrdaþým,

enîsim,

huzûrum,

sürûrum,

nûrum,

zînetim,

nîmetim,

cennetim olur musun?

…♥…

FATÝH OKUMUÞ

Tebessüm mü..?

Oda yere düþen bir kristal gülün çýkardýðý sesi resme yansýtan ressamýn elinde..!

Kod:

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Dedi ki:
    Ýçimi bir yerde unutmuþ gibiyim.

Dedim:
    Ben yakalamaya çalýþýyorum; koþ !

Tebessüm mü..?

Kod:

ÞiMaL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    2
    Tecrübe Puaný
    100
    @ÞiMaL

offfffff offffffffffff fena oldum ya

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Ben “Can’ým Benim” der Susarým…

Ben “can’ým benim” der susarým…
    Sevgiyi çekerim içime!/
    ….

Ey can!
    Dokunsan aðlarým artýk; sözlerin yüreðimi kýrdý sanmayasýn…Ben seni üzmekten korkarým.Ellerimden kaçýp giden bir balýk misali.Yüreðimin kýyýsýndan kayýp gidersin diyedir yüreðimin korku frekansýnda atmasý…

Ey can!
    Bilir misin gözlerimin derinliðindedir anlatmak istediðim; Gizlediklerimdedir ayaklarýma kuvvet veren giz. Gizlediklerimdir anlamlý kýlan yüreðimi, yürüyüþümü…Bilir misin gözlerimde yüreðim kadar alemi hapsederim ben.Yüreðim kadar …

Ey can!
    Dokunsan aðlarým artýk.Sevincim yüreðimde saklý…Lisanýma þükür yakýþýr benim.Hüznü seviþimdendir gözlerimdeki masûmiyet…Hüznü duama burak biliþimdendir ona yakýnlýðým…

Ey can!
    Bilesin ben rabbime dua etmekle hiç bedbaht olmadým!
    Aðlarsam sevinçtendir…
    Aðlarsam þükrü eda ediþimdir bu…
    Aðladýðým vakit duaya þahit olursa an,þikayetim olmaz yar’e.
    Yüreðim þikayet etmez senden..

Ey can!
    Bilesin!
    Ben mahsûn olmakla mahrûm olmam;
    sana yakýnlýðýmla yakýn olurum yar’e…

iktibas

Tebessüm mü..?

Kod:

Konular
    10831
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    2
    Tecrübe Puaný
    100
    @ÞiMaL

Ey can!
    Dokunsan aðlarým artýk.Sevincim yüreðimde saklý…Lisanýma þükür yakýþýr benim.Hüznü seviþimdendir gözlerimdeki masûmiyet…Hüznü duama burak biliþimdendir ona yakýnlýðým…

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Standart Biraz da Kendime Kýzgýným/Kýrgýným.

Kýrgýným…

Beni yüreðime kýrgýn býrakan herkese;bir þehre bir dünya ya bu dünyanýn tebessümü unutmuþ insanlarýna sözlerini dillerinde yüreklerin katili olarak besleyenlere….-bir çocuk gibi- yüreðimin elinden tutup sadece onunla oynamak istiyorum.Vefayý sadece o’ndan ummak ve ona vefalý olmak istiyorum…

Kýrgýným elimden oyuncaðýmý alanlara,yüreðimle oynadýðým oyundan bahsedince benimle alay edenlere.Dostum bildiðime deðer vermeyenlere,yüreðimin ayaðýyla yürüyüp gittiðim mekaný beðenmeyenlere.

Onun telkiniyle tutunduðum dalý kesenlere.Onun sözünü dinlediðim vakit benim sözümü dinlemeyenlere…

Kýrgýným bir lahzacýk ömürde tûl-i emelleri hatrýna içime derin yaralar açanlara,bir lahzacýk huzur için yürek mabedimi -tûl-i ömürde dahi- onarýlamayacak kadar çok talan edenlere.Yürek mabedime destûrsuz girenlere; zoru kullananlara..

Biraz da kendime kýrgýným biraz da kýzgýn…Yüreðimi herkesin býrakmasýna raðmen ben de bir vakt-i seherde býrakabildiðim için Biraz da kendime kýrgýným piþman olacaðým adýmlarý atarken yüreðime sormadýðým için.O adýmlarýma yol çizmeye aday iken sol tarafýndakini ihmal edenlerin sözlerine deðer verebildiðim için yüreðimin tutunduðu etekleri býrakýp ete kemiðe bürünenlerin ardýndan bakakaldýðým için…

Biraz da kendime kýzgýným;güneþ hýrsýzlarýna güneþimin yerini söylediðim için.Sýr bildiðimi sýrrýma deðer vermeyenlerle paylaþtýðým için…

Ey sýr! Ýçimde kalsaydýn keþke…Ýçimi aydýnlatsaydýn keþke…Ýçimde hissetseydim yakýn olan’ýn yakýnlýðýný;-güneþ’in aydýnlýðýnda.

Ey sýr! Keþke uçurmasaydým yürek mâbedimden seni. . .

Tebessüm mü..?

Kod:

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Alýntý ÞimaL Rumuzlu Üyeden Alýntý
    offfffff offffffffffff fena oldum ya
    Beðendin mi aplacýk

Tebessüm mü..?

Kod:

Konular
    10831
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    2
    Tecrübe Puaný
    100
    @ÞiMaL

Kýrgýným elimden oyuncaðýmý alanlara,yüreðimle oynadýðým oyundan bahsedince benimle alay edenlere.Dostum bildiðime deðer vermeyenlere,yüreðimin ayaðýyla yürüyüp gittiðim mekaný beðenmeyenlere.

Konular
    1250
    Beðendikleri
    0
    Beðenileri
    0
    Tecrübe Puaný
    904
    @alonehc

Standart Yalnýz Kalmaktan Daha Kötü!

yalnýz kalmaktan daha kötü

þeyler de vardýr hayatta,

ama genellikle

bir ömür alýr bunun

farkýna varmak,

o zaman da

çok geçtir,

ve çok geçten

daha kötü

bir þey yoktur

hayatta.

Charles Bukowski.

Tebessüm mü..?

Kod:

Etiketler