Kullanıcı Tag Listesi

Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan ve AKP'ye ağır eleştirilerini sürdürdü http://img223.imageshack.us/img223/7131/bahhaaadevlettoj6.jpg 04:11:2008. Kutladığımız Cumhuriyet Bayramı etnik farklılıkları aşan, bin yıllık kardeşlik hukukunun hain bir suikastın hedefi haline getirdiği, tahriklerin çok tehlikeli boyutlar kazandığı, terörün siyaset sahnesine taşındığı, kaos ortamında idrak edilmiştir. Türkiye’nin getirildiği noktada karşımızdaki manzara, milli birliğin

Bu konu 651 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
AKP bölücülerle yakın ilişki içinde 651 Reviews

  Konuyu değerlendir: AKP bölücülerle yakın ilişki içinde

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 651 kez incelendi.

 1. #1
  DoĞu
  DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart AKP bölücülerle yakın ilişki içinde

  Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan ve AKP'ye ağır eleştirilerini sürdürdü

  04:11:2008.

  Kutladığımız Cumhuriyet Bayramı etnik farklılıkları aşan, bin yıllık kardeşlik hukukunun hain bir suikastın hedefi haline getirdiği, tahriklerin çok tehlikeli boyutlar kazandığı, terörün siyaset sahnesine taşındığı, kaos ortamında idrak edilmiştir.

  Türkiye’nin getirildiği noktada karşımızdaki manzara, milli birliğin yaralanmasından iç huzur ve güvenliğe, ahlaki yozlaşmaya, siyaset kurumunun itibarından dış politikaya, işsizlik yolsuzluk ve yoksulluğun her alana yayılmasından, çürüme ve çöküş tablosudur.

  Terörle mücadelede aciz, etnik bölücülük konusunda şaibeli, dış politikada teslimiyetçi, ahlaki yozlaşma, yolsuzlukta pervasız AKP olmuştur. Siyaset kurumu tıkanma noktasına gelmiştir. Gerginlikler tırmanmış, polemikler siyasetin seviye kaybetmesine yol açmıştır. Yolsuzluk skandalları kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Başbakan doğu illerinde çöplerin toplanmamasını, kepenklerin kapatılmasını, bu ağır sorunu bir belediyecilik hizmetine indirgemiştir. Başbakan teröre yardım edenler, karşısına alamıyor.

  Başbakan bir yandan DTP teröre yardım ediyor derken, silahla çözüm olmaz cümlesini kullanmaktadır. Başbakan tedbir almak yerine etnik kimlikleri okşamaya devam etti. Bunlar Başbakan'ın laflarının nereye gideceğini bilmediğini gösterir.. Başbakan'ın demokratik ve barışçıl çözümden ne anladığını açıklamalıdır. Başbakan DTP'ye arabuluculuk çağrısı yapıyor. Hain planlar bugün Türkiye'yi 89 yıl öncesindeki gibi karar verme aşamasına getirmektedir. Başbakan siyasi bölücülere cesaret kazandırmaktadır. Dileğimiz herkesin Türk tarihinden ders çıkartarak, bu yolculuğuna son vermesi, akıbetlerde yaşananları görerek bir sonuca ulaşmasıdır. 6 yıl boyunca tehlikeli gelişmeler bölücülere gösterilen zafiyetlerle onlara cesaret verilmiştir, bu cesaret şehitler, yanan araçlar olarak karşımıza çıkmıştır. AKP ve Başbakan yıllardır ektiği rüzgarı şimdi fırtına olarak biçmektedir.

  AKP ve DTP arasındaki yemekli görüşmelerde sözde barış çalışma

  Silahların gölgesinde başlatılan seçim kampanyası bütün hızıyla devam etmektedir. Bölücülük üzerinden kirli bir siyaset yapan Başbakan'ın durumu bir iki yüzlülük örneğidir. Başbakan medyanlarda devam eden ihanete rağmen bu ağır sorunu basit bir belediyeciliğe indirgemiştir. Başbakan'ın yaptığı ziyeretlerde muhatap olduğu taşkınlıkları kabul etmemiz mümkün değildir. Devletin egemenlik kudretine uygun tedbir almak Başbakan'ın görevi.


  Başbakan DTP'ye bir tafatan bölücü derken diğer taraftan silah bırkamyaa aracı olmaya çağırmıştır. PKK'yı masaya çağırmıştır. Başbakan'ın bu söylemlerinde çelişki vardır. Bu şekilde gidilirse eski zafiyetlerin devamı teröristle pazarlığa oturmanın çalışmalarına başlanacak, İmralı'daki genel afla çıkartılacaktır. Bunların gelişmesiyle ne Türk mnilleti kavramı ne birlik kalacak. 85 yıl önce belirlenen kurucu değerler ortadan kalkacaktır. Bunun MHP için kabul edilmesi mümkün değildir. AKP 6 yıllık zafiyetinin bedelini muhakkak ödemelidir. AKP sorumsuzluğunun hesabını vermelidir.

  Türk milletine ihanet gibi bir hataya sürüklenmiş olanların karşılaştıkları akıbetler ortada durmaktadır. İhanet cephesi bilmelidir Türk milleti birliğine uzanan elleri mutlaka kıracaktır. "


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: AKP bölücülerle yakın ilişki içinde

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: DoĞu

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 651


Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş