Kullanıcı Tag Listesi

29 Ekim 2009 Değerli Arkadaşlarım ! Terör eylemleri her gün can almaya devam etmekteyken halkımız sorunun çözümünü siyasetten ve askeri otoriteden bekliyor. Oysa ki terör ile mücadele toplumun tüm kesimlerince yapılmadıkça müspet sonuçlar elde etmek olanaksızdır. Anadolu ve Trakya halkının içine sızdırılan fitne ve fesat tohumlarının yeşermemesi ulusumuzun birlik ve bütünlük içinde yaşaya bilmesi için bir çok noktada dayanışma ve kardeşliğimizi arttıracak olan ortak kültürel

Bu konu 806 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 806 Reviews

  Konuyu değerlendir: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 806 kez incelendi.

 1. #1
  Yaver ARANCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.10.08
  Mesajlar
  298
  Konular
  108
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  462
  @Yaver ARANCI

  Standart 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  29 Ekim 2009


  Değerli Arkadaşlarım !

  Terör eylemleri her gün can almaya devam etmekteyken halkımız sorunun çözümünü siyasetten ve askeri otoriteden bekliyor. Oysa ki terör ile mücadele toplumun tüm kesimlerince yapılmadıkça müspet sonuçlar elde etmek olanaksızdır.

  Anadolu ve Trakya halkının içine sızdırılan fitne ve fesat tohumlarının yeşermemesi ulusumuzun birlik ve bütünlük içinde yaşaya bilmesi için bir çok noktada dayanışma ve kardeşliğimizi arttıracak olan ortak kültürel değerlerlerimizin tekrar tekrar hatırlatılması zorunlu olarak ortaya çıkmaktadır.

  Bilhassa Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Batıya nazaran daha kaliteli bir eğitime ihtiyaç duyulduğu ise gelişen olayların bizlere gösterdiği çözüme yönelik analizlerden yalnızca biridir. Unutulmamalıdır ki bizlerin kalem vermediği ellere terör örgütleri silah vererek onları devlete ve onun tüm organlarına karşı düşman ederek kurşun yağdırmaktadır.

  Terörü durdurmak kökünden yok etmek için onu suyundan ve toprağından uzaklaştırarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yaklaşmasına izin vermemeliyiz. Çocuklarımızdan uzak tutmanın en güzel yolu ise onları gerek eğitimleri esnasında gerekse aile ortamında ilk filizlendikleri zaman bencillikten uzak bireyler olarak yetiştirmekten geçmektedir.

  Ne yazık ki hızla ilerleyen zaman labirentinde insan bencilliklerinin esiri olmuş, kendi kazanımları için bir başka insanın canına bile kast edebilecek duruma gelmiştir. Bu durum bireyler arasında güvensizliğin artmasına sebep olup birlik ve bütünlü ortadan kaldırmaktadır.

  Bugün yaşadığımız coğrafya ve hatta Dünya genelin yaşanan gerilimin ve savaşlara kaynaklık eden temel kaynak eğitimsizliktir. Yurdumuzda ve Dünya’da barışı sağlamak için eğitime gereken önemi vermeliyiz. Unutmayalım ki tüm karanlıklar yalnızca bilimle aydınlığa kavuşur. Tıpkı, Thomas Edison’un keşfettiği ampulün evlerimizi, caddelerimizi aydınlattığı gibi beynimizin karanlıklarına ışık verir.

  Bu gün 85. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin devamlılığı için Yurdumuzda ve Dünyada barış, refah ve adalet için eğitime gereken önemin verileceği umudu ve beklentisi ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygular ile kutlar; okuduklarına anlam verebilen tüm halkımızı dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlık için yararlı düşünmeye davet ediyorum.

  Saygı, sevgi ve muhabbetle…

  Yaver ARANCIOĞLU


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: Yaver ARANCI

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 806


Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş