Kullanıcı Tag Listesi

http://1.bp.blogspot.com/_YuGiAM1fwf4/S8g6lJ2CULI/AAAAAAAAAIM/KcqqtPiTGBU/s1600/dua.jpg Dualarıma içtenlik verhttp://www.ilahiyatforum.com/forum/images/smilies/virguli.gif ey Rabbim Her ihtiyacımı sana muhatap olma vesilesi eyle Fısıltılarımı dahttp://www.ilahiyatforum.com/forum/images/smilies/virguli.gif iç çekişlerimi dehttp://www.ilahiyatforum.com/forum/images/smilies/virguli.gifsuskunluklarımı da dua diye kabul eyle Her duamda sonsuz yakınlığını

Bu konu 947 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yüreğimi koyuyorum senin göklerine... 947 Reviews

Konuyu değerlendir: Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 947 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11199
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    8
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...

Dualarıma içtenlik ver ey Rabbim

Her ihtiyacımı sana muhatap olma vesilesi eyle
    Fısıltılarımı da iç çekişlerimi desuskunluklarımı da dua diye kabul eyle
    Her duamda sonsuz yakınlığını hissetmeyi hiç bitmez ihsanını tatmayı nasip eyle

Rabbim bana beni Sen verdin
    Verdiğin yüzünden Senden yüz çevirenlerden eyleme beni

Rabbim elimdekiler Senin elindendir
    Elimdekiler yüzünden Seni unutanlardan eyleme beni

Bu fani hayatımı ebedi hayatın başlangıcı eyle

Kalbimi sana kul olmakla ihya eyle
    Kulluğumu daim eyle

Hatalarımı Sana yakınlaşma vesilesi eyle
    Günahlarımı da Sana yönelme bahanesi eyle
    Pişmanlıklarımı Senin kapına yüz sürme sebebi eyle

İnandığım gibi yaşat beni
    Seni görür gibi yaşat beni
    Senin nazarında sahih eyle imanımı

Ey Rabbim
    Kalbime En Sevgili'nin[asm] muhabbetini koy
    Kalbime seni seveni sevmenin lezzetini tattır
    Ruhuma Seni sevmekle sevinmenin müjdesini indir

Ey Rabbim
    Günahlarım Senin malumundur
    Senden gizlim saklım yok
    Sana döndüm affeyle beni

Ey Rabbim
    Pişmanlıklarım Senin arzundur
    Çokça hata ettimitiraf ediyorum
    Sana döndüm bağışla beni

Rabbim ellerim senin kudret elindedir
    Uzakları yakın eden Sensin
    Olmazları olduran Sensin
    Tevekkülüm Sanadır
    Ellerimi Senin kudret eline terk ediyorum.

Ey Rabbim
    beni Sana verdiği kulluk sözünde duranSenin için koşturan Senden huşu duyan
    hesabı iyi çıkanSeni görür gibi yaşayan namazlarında devamlı olan bana veriklerinden kullarına da veren kullarından eyle

Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...
    Bu dünya gurbetinde yalnızkenruhumda alevler tutuşmuşken başka çarembaşka yörem yok yok...

Yağmur sayrılığıma seninle derman düştü

Beynimin merkezine ölümsüz ferman düştü

Silindi hayalimden bütün efsunu ömrün

Bir dönüm noktasında aklıma “Rahman “düştü.

(Nurullah Genç)

“Er-Rahman”

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla...

Rabbim

Bu dünya gurbetinde yalnızken ruhumda alevler tutuşmuşken başka çarem yok. Başka yörem yok yok başka yönüm yok.Yaradanımsın sana geliyorum. Sana sığınıyorum bir ikindi vaktinde. Çöllerdeyim. Ruhumda damar damar çatlaklarım var rahmetine muhtaç. Çöllerde seni sayıklayan bir mecnunum Leylasını arayan. Tüm çölleri tüm dağları tüm yokuşları aşmak diler gönül dağım. Bir viraneyim dil hanesinde.

Senden merhamet diliyorum.

Kendimi görüyorum aynada. Bin mezarlık var kalbimin kadranında. Dar-ı dünya kederli ben kederliyim. Yüreğim karanlık sensiz seneleri ağırlıyor. Kötülükler firari yeni saatini kuruyor yeni sabahlara. Ben uyanıyorum. Yüreğimi açıyorum ellerimi açıyorum arz-ı semaya...

Rahman ve rahim olan Rabbim

Bu dünya gurbetinde yalnızım sana sığınıyorum...

Beni de kat sevdiklerine.

Cennetine rahmetine merhametine...

Rabbim

Yağmur yağmıyor artık. Gönül kıyılarımız kurak kerbela misali. Göller kuruyor çöller uyanık. Hayat uğulduyor son soluk. Çok incittik dünyanın haritasını. Bu yaşadığımız cümle mahlukatın bedduasıdır. Emanetti bütün kainat. Bütün karanfiller barıştı. Cennetten bir parçaydı bütün çocuklar anneler. Hamisiz sanarak insanlığı gaddar ve yüreği kör eller yağmaladı dünya bağını. Dehşet ve hüzün yumağı kıtalar denizler yorgun nehirler senden himmet diler... Yanıyoruz rabbim. Rahmeyle cümle mahlukata. Senin sonsuz merhametin kucaklasın bizi. Rahmetinin sınırı yok. Şefkatinin denizi büyük. Bizi de kat denizine. İçimde devinen çağlayanlarla açıyorum ellerimi. Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...

Rabbim

Dünya kokularını üzerimden silmek ve bir yatsı zamanı gelmek kapına. Sonsuz bir secdeye kapanmak. Ellerimi bağlasam huzurunda secdeye dursam ve donsam sonsuza kadar. Rüzgarlarına karışmak yaprak misali... Bu sevdanın düşündeyim. Göğsümde düğümlenen sırlarımı çözsem. Dile gelse günahlarım huzurunda. Hüznüm son bulsa. Göğsüme iliştirdiğim ismin dışında hafızam unutsa bildiğim her şeyi. Duymasam görmesem ilişmesem yaşadığım hiçbir şeyi/e. Merhametin ilaç kanayan yüreğime. Sen Rahman’sın. Beni koruyan gözetensin. Beni yalnız ve ıssız bırakmayansın. Hep yanımdasın. Bana benden daha yakınsın. Sonsuz merhametine sığınıyorum...

Rabbim

Sen Rahman’sın... Cümle mahlukatı kuşatansın. Şefkatten merhametten rahmetten iyilikten güzellikten yana ne varsa selsebil üstümüze yağdıransın. Ilık merhametin ipekten şefkatin gani gani rahmetin olmasa ben olmam. İnsanlık olmaz. Tufanım olur tufanımız olur dar-ı dünya. Bir kadim gerçektir sana olan aşkım aşkımız. Kaderim yanmaksa yıllarca yanarım. Erimek dilerim ateşinde pervane misali. Bu gönül sensiz neylesin nefes almayı. Yaşamayı. Ruhumun adresinde sen varsın. Doksan dokuz adın var. Hayatım kaderin dizginindedir. Sahibimsin efendim sultanımsın.Sahip olmadığın hiçbir şeyim yok...

Rabbim

Efendim Büyük Allahım...

Ulu yolculuğuma yok iken hazırlığım gürültülü bir denizin içinde savruluyorum. Öylesine yalnız öylesine kederliyim. Kuytularda kalmışım. Mevsimler bir bir geçiyor. Hep geçen baharları özlüyor yüreğim. Bahar akşamlarının erguvani rengi ruhumdaki sonsuzluğu derinleştiriyor. Hüzünden feracemi giyiniyor ve cumalardan bir Cuma bütün yaşadıklarımı topluyor yola düşüyorum. Bu yol beni sana getirecek. Biliyorum. Sana inanıyor güveniyorum. Diğer bütün yolları geçtim. Şimdi çöllerden geçiyorum. Rahmetine kavrulmuşum. Dualarım bir yıldız şehrayini senin göklerine yol alan. Onları kabul buyur Rabbim. Beni bağışla sonsuz şefkatinle merhametinle...

ALLAHÜMME AMİNN

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Yüreğimi koyuyorum senin göklerine...

Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 947

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri