Kullanıcı Tag Listesi

Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları Yeryüzüne belirli aralıklarla düşen suyun yer altında toplanması sonra arınmış hali ile tekrar yeryüzüne çıkarak insanlara fayda sağlaması olağanüstü bir olaydır. Sayısız aşamaya maruz kalan yer altının çamurlu ve kirli ortamı ile muhatap olan su büyük bir mucize ile temiz ve berrak haliyle bizlere ulaşır. Yer altı suları bu mucizenin benzersiz birer kanıtıdırlar. Yağmur canlı yaşamının devamı için bir şarttır. Yağmurun oluşumu sırasında okyanuslar

Bu konu 1024 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları 1024 Reviews

  Konuyu değerlendir: Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1024 kez incelendi.

 1. #1
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.681
  Konular
  10867
  Beğendikleri
  10
  Beğenileri
  77
  Bahsedildi
  1 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları

  Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları


  Yeryüzüne belirli aralıklarla düşen suyun yer altında toplanması sonra arınmış hali ile tekrar yeryüzüne çıkarak insanlara fayda sağlaması olağanüstü bir olaydır. Sayısız aşamaya maruz kalan yer altının çamurlu ve kirli ortamı ile muhatap olan su büyük bir mucize ile temiz ve berrak haliyle bizlere ulaşır. Yer altı suları bu mucizenin benzersiz birer kanıtıdırlar.

  Yağmur canlı yaşamının devamı için bir şarttır. Yağmurun oluşumu sırasında okyanuslar denizler atmosfer ve karalar arasında bir su dolaşımı söz konusudur. Kara yüzeyine çeşitli biçimlerde ulaşan suyun bir kısmı yeryüzündeki çukur alanları doldurarak gölleri ve akarsuları meydana getirirler. Ama yere düşen yağışların tümü yer üstü sularını oluşturmaz. Bir kısmı uygun koşullar olduğunda yer altına sızar ve yer altı sularını meydana getirirler. Yüce Allah (cc) bizlere bu önemli iman hakikatini bir ayette şöyle bildirmiştir:

  "Görmüyor musun; gerçekten Allah gökyüzünden su indirdi de onu yerin içindeki kaynaklara yürütüp-geçirdi. Sonra onunla çeşitli renklerde ekinler çıkarıyor..." (Zümer Suresi 21)

  Yer altı sularının varlığı elbette pek çok yönden hikmetlidir:

  Yer altı sularının bir kısmı derinliklere inmeden daha sığ kısımlarda birikirler. Bu su zerrecikleri kökleri derinlere uzanamayan bitkiler için önemli bir kaynaktır. Ayrıca yer altı suları yeryüzünün yüksek bölgelerine çıkarak orada birikirler. Eğer vadi ve ova gibi alçak bölgelerde birikselerdi bu durumda bataklıklar oluşacak ve bundan faydalanmak imkansız hale gelecekti. Yüksek bölgelere çıkan suyun seviyesi ise eğer yüzeye çok yakın olsaydı bu durumda da en küçük bir yağışta toprak yüzeyi kayganlaşacak ve heyelanlar meydana gelecekti. Yerleşim alanları adeta bir çamur gölüne dönüşecekti. Ancak bu sular her iki duruma da sebebiyet vermeyecek şekilde mükemmel bir şekilde yer altına yerleştirilmiştir.

  Yer altı suları buharlaşma düzeyi oldukça düşük olan yer altı barajlarıdır. Bu sular yer altına sızarken geçtikleri kaya ve toprağı eriterek onların bileşiminde olan elementleri de bünyelerine alırlar. Kaplıca içme ve kullanma suyu olarak kullanılan bu suların mineral içerenleri ise maden suyu olarak kullanılır. İçinden geçtikleri toprak tabakalardan hiç çamurlanmadan tertemiz bir şekilde ilerlemeleri ise suyun yer altına inerken her biri farklı özelliklere sahip tabakalardan geçmesi nedeniyledir. Bu tabakalardan geçerken süzülen su içindeki tortu ve pisliklerden arınarak yer altında birikir. Bunun sonucunda insana sunulan; hiçbir çaba harcamadan elde ettiği faydalı temiz ve dupduru bir sudur. Bu sular Allah (cc)’ın rahmetini hatırlatmak Allah (cc)’ın Yüce eserlerini tanıtmak için yaratılmıştır ve Allah (cc)’ın tüm canlılara ikramıdır. O’nun “Şafi” ‘(şifa veren) isminin bir tecellisi ve Yüce kudretinin bir göstergesidir.

  "Biz gökten belli bir miktarda su indirdik ve onu yeryüzünde yerleştirdik; şüphesiz Biz onu (kurutup) giderme gücüne de sahibiz." (Mü'minun Suresi 18)
  (makale harun yahya)


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Yerin Altındaki Şifa: Yer Altı Suları

        Kategori: Coğrafya

        Konuyu Baslatan: Emine

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1024


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş