KADIN: "O gün son kez görmeye gittim O'nu.. Son kez çünkü ; artık daha fazlasına gücüm kalmamıştı.. O'nun o aslında herşeyin farkında olup bilmezden gelen tavrı bütün cesaretimi ve gücümü emiyordu adeta.. O geceyi düşünüyordum.. Adına" gurur" dedikleri o aptal kalkanı ayaklarımın altında eze eze karşısında dikilişimi.. Ağlamamak için var gücümle çenemi sıkarakdişlerimin arasından dudaklarımı parçalarcasına sızan " seni seviyorum" cümlesini.. Bu cümleyi bekliyormuşcasına kayıtsızca

Bu konu 1289 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İki Farklı 'Güle Güle' 1289 Reviews

Konuyu değerlendir: İki Farklı 'Güle Güle'

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1289 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart İki Farklı 'Güle Güle'

KADIN:

"O gün son kez görmeye gittim O'nu.. Son kez çünkü ; artık daha fazlasına gücüm kalmamıştı.. O'nun o aslında herşeyin farkında olup bilmezden gelen tavrı bütün cesaretimi ve gücümü emiyordu adeta..
    O geceyi düşünüyordum.. Adına" gurur" dedikleri o aptal kalkanı ayaklarımın altında eze eze karşısında dikilişimi.. Ağlamamak için var gücümle çenemi sıkarakdişlerimin arasından dudaklarımı parçalarcasına sızan " seni seviyorum" cümlesini..
    Bu cümleyi bekliyormuşcasına kayıtsızca bakıyordu yüzüme.. O'nu öldürebilirdim. Yemin ederim.. Bu kadar umursamaz durabildiği için O'nu gözümü kırpmadan öldürebilirdim..
    Ayağa kalktı yavaşça yanıma yaklaştı.. Gözlerimi kapattım.. Yüzüme değecek bir dokunuş yada nefes için neler feda etmezdim.. Ama hayır... Buz gibi inişi çıkışı olmayan bir sesle;" kafan karışık senin geç oldu hem hadi seni eve bırakayım" dedi sadece..
    Utanmamıştım.. Hayır hissettiğim şeyin adı utanmak değildi.. O'nun karşısında soyunmaktan zaaflarımla çırılçıplak kalmaktan hiç utanmamıştım.. Hissettiğim şey ; Belki öfke.. Yada Çaresizliğin verdiği saldırganlık ..Nefret ediyordum O'ndan..
    Tek kelime etmeden çıktım evden.. Arkamda ne bir ses ne bir seslenen..
    Bir daha aramadım.. O da aramadı.. Zaten ben aramadıkça O beni asla aramazdı..

Aylar sonra yeniden karşımdaydı..Gözlerinde ne bir şaşkınlık ne sitem ne özlem.. Hiç bir şey.. Sadece koca bir boşluk.. Arkasına düşüp paramparça olduğum koca bir boşluk sadece..
    "Gidiyorum" dedim.. " Bir teklif aldım.. Yurtdışından.. Sanırım buralardan biraz uzaklaşmak iyi gelecek bana.."Dinliyordu.. Yani sanırım dinliyordu.. Öylesine tepkisizdi ki.. Her zamanki gibi.. " İlk etapta 2 yıl.. Herşey yolunda giderse belki de geri dönmem.. sonuçta benin burada tutan bir sebep yok nasılsa.."- Hayırlısı..

Bu kadar işte.. "Hayırlısı.." Lanet olası bir "gitme" kelimesi ile yeniden doğabilecekken "hayırlısı" ile bir kuyuya yuvarlanıyordum..

Bir an göz göze gelebilmek için yüzüne baktım.... Bir şeyler görebilirim kuyunun dibini boylamadan tutunabilecek bir şey yakalarım umuduyla son bir hamle.. Nafileydi.. Gözleri yoktu.. Bana bakmıyordu bile.. Düştüm.. Paramparça oldum üstelik..

El sıkıştık..
    Arkamı dönüp çıkarken kendimce cezalandırdım O'nu.. "Seni seviyorum"umu kendime saklayıp "Allahaısmarladık" dedim sadece..
    Bunun bir avuntu olduğunu ve Onun için hir birşey ifade etmediğimi bir kez daha ilan eden son cümlesi buz gibi uzak ve soğuk iki küçük kelimeydi..

GÜLE GÜLE..."

ADAM:

"Geleceğini hiç tahmin etmiyordum.. Kapı açılıp ta Onu karşımda görünce.. Neyse ki masanın üzerinde toparlanması gereken kağıtlar vardı.. Ellerimdeki telaşı farketmemesini umuyordum.. Farketmedi.. Neden bilmiyorum ama nefesim daralıyordu..
    O geceden sonra ilk görüşümdü O'nu..
    O gece.. Karşımda küçük bir kız çocuğu gibi titreyişi..
    Neden böyleydim ben?Ne hissediyordum O'na karşı? Birşey hissediyor muydum onu bile bilmiyorum.. Bu direncin sebebi hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu.. Ama olmasını
    istediğim buydu.. Yada belki olması gerektiğine inandığım... Off.. Hiç birşey bilmiyordum.. Kendi içimde tek başınalığıma o kadar alışmıştım ki; onu bozacak en ufak bir ayak sesine dahi tahammülüm yoktu..
    O ise bütün inadıyla asla kıramayacağı bir kapıyı yumrukluyordu..Ellerinden sızan kanı görüyordum..Hiç birşey yapmadan tek kelime etmeden öylece seyrediyordum.. Belki de birşey yapmak istemiyordum.. Ne o kapıyı açtım ne kapıdan kovdum.. Sadece seyrettim ellerini parçalayışını.. Kendimden nefret ediyordum.. Onun zaaflarını mı kullanıyordum yoksa?
    O gece "kal" desem olabilecekleri biliyordum.. Teslimdi.. Bu teslimiyetten emin olmanın verdiği bir boşvermişlik miydi acaba? "Kal " demedim Ona..

Neydi? Neyimdi? Hiç düşünmedim.. Sormadım kendime.. Bir defa bile kulak vermedim kalbimin sesine.. Kalbi dinlemek tehlikelidir.. Acıtır insanı.. Bunu tecrübe etmesem de inandığım doğru buydu.. Belki de bir kalbim bile yoktu benim..
    Gitti.. Öylece kala kaldım odanın ortasında.. Boğazıma takılma ihtimali olan yumruktan korkup yutkunmadım bile.. Hislerim bir anda yok olmuş gibiydi.. Kaskatı kesilmiştim..
    Hiç aramadım Onu.. Aramazdım zaten..Aramamalısın diye fısıldayan bir iç sesim bile yoktu..
    Büsbütün silinmek üzereydi aklımdan.. Taa ki o gün..
    Yeniden karşımdaydı işte..Güçlü kadın rolü oynayan küçük küçücük kız çocuğu (m).
    "Gidiyorum" dedi.. Ve peşinden bir sürü başka şeyler.. Kulaklarım uğulduyordu.. Hiç birşey duymuyordum artık.. Kulaklarımdan beynime aynı anda binlerce darbe vuran tek bir kelime tarafından yutuluyordum: "Gidiyorum.."
    Bu halimi hiç sevmemiştim....Korkuyordum.. Kontrolümü kaybetmekten korkuyordum ..
    "Hayırlısı" dedim sadece.. Kuru kupkuru bir "hayırlısı".. Kalbimden geçenin ne olduğunu bile bilmiyorum.. Dinlememeliydim onu..
    Bakışlarındaki öfke miydi? Yoksa acı mı?
    Ne olduğunu anlamak için bakacak olsam beni görecekti.. Beni gördüğünde gözlerimde görmesi muhtemel şey.. Yok .. Bu ölmek demekti.. Bakmadım gözlerine..
    El sıkıştık.. Avuçlarım daha önce bu kadar acı çekmiş miydi?

Arkasını dönüp gitti..Fısıltı halinde odaya bıraktığı "Allahaısmarladık" cümlesineneden bilmiyorum ama sanki ruhsuz bir "güle güle " ile cevap vermeliydim.. Yapmam gerekeni gerektiği gibi yapmıştım işte..

GÜLE GÜLE...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İki Farklı 'Güle Güle'

Kategori: Hikayeler

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1289

Etiketler