Tutmalı avucuna değen, elin sıcaklığını. Sevip sokulmalı koynuna, açlaı yüreğini. Bir tanemsin desiysen ona, savaşmalı uğruna. Dönmemeli bu aşkın sonu, yılan hikayesine. İnatlaşarak olmaz bu iş, sevgiyi anlatmalı. Hisedip sindirebilmeli, yaşamının içinde. Baktığı yerde sen olmalı, olmadığın yerde de. Dönmemeli bu aşkın sonu, yılan hikayesine.

Bu konu 2136 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Dönmemeli Sevgiler Yılan Hikayesine 2136 Reviews

Konuyu değerlendir: Dönmemeli Sevgiler Yılan Hikayesine

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2136 kez incelendi.

YILMAZ BARITLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @YILMAZ BARITLI

Standart Dönmemeli Sevgiler Yılan Hikayesine

Tutmalı avucuna değen, elin sıcaklığını.
    Sevip sokulmalı koynuna, açlaı yüreğini.
    Bir tanemsin desiysen ona, savaşmalı uğruna.
    Dönmemeli bu aşkın sonu, yılan hikayesine.

İnatlaşarak olmaz bu iş, sevgiyi anlatmalı.
    Hisedip sindirebilmeli, yaşamının içinde.
    Baktığı yerde sen olmalı, olmadığın yerde de.

Bulunması zor sevgi için,aldatmamalı kişi.
    Seveni vardır, sevgilisi; anlamamalı dişi.
    Kırılmasın güven zinciri, bölünmesin kalpleri.

Olmasın ayrılık sevende, hayat dediğin kısa.
    Tadmayan aşkı, Neler verir? Gönülden bir bakışa.
    Canlarını koyar garipler, karşılıksız aşkına.

Yalansız bir dünyada aşkı, yaşa delicesine.
    Sunacaksın seven kalbini, senin sevdiceğine.
    İçmeli ki aşkın andını, hazmı sonsuz sürmeli.

07-01-2011 Çorlu
    YILMAZ BARITLI

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Dönmemeli Sevgiler Yılan Hikayesine

Kategori: Türkce Şiirler

Konuyu Baslatan: YILMAZ BARITLI

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2136

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Eline kalemine sağlık yılmaz..

Belkide birçogunuzun bildigi bir hikaye ama bilmeyen kardeslerimizde olabilir dusuncesiyle paylasmak istedim.

çok eski zamanlarda küçük bir dag köyünde yasayan yasli bir zât varmis. Bu zât hayat tecrübesi çok olan bir filozof oldugu gibi ERMİŞ birisiymis. 15 yasinda olan ogluyla yasarmis. Yasli filozof bir gün hayatin ve hayat pahaliliginin verdigi zorluklardan bunalarak dagda bir gezintiye çikmis. Dagdaki buyuk kayanin gölgesinde dinlenmek için oturunca büyük bir yilaninkendisine baktigini görmus. Yilan yasli adama selam verdikten sonra " senin namini biliyorum sen ermis bir kimsesin ve seninle dost olmak istiyorum demis. Yasli adam önceleri yilanin konusmasina sasirsada kisa süren bu saskinligin ardindan yilanla koyu bir sohbete dalmislar. Takibeden günlerde yasli adam her firsatta dostu yilani görmek için daga çikarmis ve dertlesirlermis. Bir gün yilan dostuna biliyorumki geçim zorlugu çekiyorsun. Dur sana biraz para vereyim demis. Yuvasindan çikardigi altin parayi adama uzatmis. Tabi adam her ne kadar istemesede yilanin israrlarina dayanamayip kabul etmis. Gel zaman git zaman adamin ne zaman bir ihtiyaci olsa yilan her seferinde para yardiminda bulunurmus. Bir gün adam çok hastalanmis ve acilende paraya ihtiyaci varmis. Oglunu cagirmis ve daga çik oradaki buyuk kayanin yaninda bir yilan deligi var. O yilan benim dostumdur onu bul ve seni benim gönderdigimi söyle, hasta oldugumu gelemeyecegimi söyle ona demis. çocuk daga çikmis ve babasinin tarif ettigi yerde yilani bulmus. Babasinin çok hasta oldugunu ve gelemeyecegini söyleyip geri dönmek uzere iken yilan; delikanli diye seslenmis. Hele demis bekle beni iki dakika. delige giren yilan kisa zaman sonra agzinda altin bir para ile belirmis ve çocuga bunu al babana götur ve selamimi ilet kendisine demis. çouk parayi almis ama bir seytanlik geçmis aklindan. " demekki yilanin yuvasi altin dolu. Eger yilani öldurursem yuvadaki altinlar benim olur ve zengin olurum " diye dusunmus. Yerden bir tasi kaptigi gibi firlatmis yilana. Tas yilanin kuyruguna isabet etmis ve kuyrugunu koparmis. Cani yanan yilan çocuga saldirarak onu isirmis ve oracikta öldürmüs. Ama kendiside agir yarali imis.

Evde çocugunu bekleyen ihtiyar filozof oglunun geç kalmasi uzerine merak etmis ve zorlukla yerinden kalkmis bastonunu alip daga çikmis. Olay yerine geldiginde birde ne görsun. Oglu yerde ölü yatiyor ve dostu yilanda yanibasinda yarali. Adam ermis oldugu için olayin iç yüzünü ilk bakista anlamis. Yilanin yarasini sarmak için ona dogru egilmis ve
    - yilan kardes bizim oglan bir cahillik yapmis ve bunu hayatiyla ödemis, sen her zaman benim dostumsun demis. yilan
    - yook arkadas yok. Bende bu kuyruk acisi sendede evlat acisi oldugu müddetçe biz bir daha dost olamayiz demis.
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

ellerinize saglik abi cok guzel siir

YILMAZ BARITLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @YILMAZ BARITLI

Anlamlı hikayeniz içinde teşekkürler Ahmet Bey.
    Teşekkürler Emine hanım.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Alıntı YILMAZ BARITLI Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Anlamlı hikayeniz içinde teşekkürler Ahmet Bey.
    Teşekkürler Emine hanım.
    şiirlerinizin devamını beklerim..
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler