MHP Grup Başkan vekili Oktay vuralın konuşması: Dengir Fırat'ın DTP'li vekillerle yemeği MHP'yi kızdırdı. AKP'li Arınç konuya ilişkin soruya 'Orada yoktum, masumum' şeklinde yanıt verdi 21.10.2008 09:48 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Partili Fırat'la DTP'lilerin yemekli buluşmasına sert tepki göstererek, masada Türkiye'nin meze yapılmasının esef verici olduğunu belirtti. Vural, "Rakı sofralarında PKK'ya af konusunu Başbakan'ın bilgisi dahilinde konuşabilmektedirler. Bu masalar

Bu konu 1255 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Türkiye masada meze yapıldı 1255 Reviews

Konuyu değerlendir: Türkiye masada meze yapıldı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1255 kez incelendi.

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Türkiye masada meze yapıldı

MHP Grup Başkan vekili Oktay vuralın konuşması:
    Dengir Fırat'ın DTP'li vekillerle yemeği MHP'yi kızdırdı. AKP'li Arınç konuya ilişkin soruya 'Orada yoktum, masumum' şeklinde yanıt verdi

21.10.2008 09:48
    MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Partili Fırat'la DTP'lilerin yemekli buluşmasına sert tepki göstererek, masada Türkiye'nin meze yapılmasının esef verici olduğunu belirtti. Vural, "Rakı sofralarında PKK'ya af konusunu Başbakan'ın bilgisi dahilinde konuşabilmektedirler. Bu masalar kafalarına yıkılır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve bazı milletvekilleriyle yemekte buluşması MHP'yi kızdırırken, AK Parti milletvekilleri ise görüşmeyi diyaloğun gereği olarak değerlendirdi. Meclis'te gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevaplayan AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, "Bu tür görüşmeler, buluşmalar olabilir. Önemli olan kanalların açık olması, diyaloğun sürdürülebilir olması" diye konuştu.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem ise Parlamento'da olan bir partiyle diyalog kurulmasına birşey diyemeyeceğini ancak DTP'nin 30 yıldır vatandaşların canına kasteden bir terörist örgütü terörist olarak görmemesinin Türkiye'de problem olduğunu ifade etti. Terör örgütünün en çok da Kürt kökenli vatandaşları öldürdüğüne işaret eden Erdem, "Diyalog kurulsun ama neyin üzerine diyalog kurulacak. Bunun da iyi düşünülmesi lazım. Ben diyalog kurulmasın demiyorum ama PKK'nın insan öldürerek bir yere varamayacağının bilinmesi ve herkes tarafından dışlanması lazım. Ben Kürt kökenli vatandaşların kahir çoğunun PKK'ya karşı olduğunu biliyorum" diye konuştu. DTP'nin af çağrısını da değerlendiren Erdem, "Kimi affedeceksin. Eline silah alıp insan öldürenleri affedersen yarın yine aynı şeye başlar. Faydası olsa...Geçmişte çok defa af kanunları çıkarıldı. Ama birşeye yaramadı" şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç ise buluşmayla ilgili soruları şöyle cevapladı: "Onlar biraraya gelmişler, ben nasıl değerlendirebilirim. Ben yanlarında yoktum. Ne yediklerini, ne içtiklerini, ne konuştuklarını bilmiyorum. Birileri biraraya gelmişlerse, bir yemek yemişlerse ve de konuşmuşlarsa, ben masumum, yoktum orada. Bilmiyorum ne yaptıklarını, ne yediklerini."
    MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Fırat'ın DTP milletvekilleriyle buluşmasını, "Ben kişisel olarak şu yorumu yapmak istiyorum. Benim için sürpriz olmamıştır" sözleriyle değerlendirirken, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş ise, "Karınları açmış demek ki..." diye konuştu.

Buluşmaya en sert tepki ise MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'dan geldi. Yemeği, Türkiye'yi yönetmekle sorumlu olan bir partinin nasıl iki yüzlü bir siyaset takip ettiğini ortaya koyan tipik bir örnek olarak değerlendiren Vural, Başbakan'ın bir taraftan, 'terör örgütü temsilcilerile ne görüşeceğim' derken diğer taraftan ikinci adamlarını menüsü gazetelere çıkan sofralara gönderebildiğini söyledi. Bunun tam bir ikiyüzlü siyaset olduğunu kaydeden Vural şunları söyledi: "Masada Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün, PKK'ya affın tartışılması, Türkiye'nin meze yapılması esef verici. Bunu kabul etmek mümkün değil. Yerel seçimler öncesinde bir siyasi rant uğruna Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünde, terörle mücadelede kararlılığında zaafiyet oluşturacak bir girişimde bulundular. Bu, AK Parti'nin siyasetenin tipik bir örneğini gösteriyor. 'Parti menfaati için papaz elbisesi bile giyerim' diyenler bugün bölücülerle birlikte PKK'ya affı, terör örgütünün siyasallaşmasını konuşabiliyorlar. Maskeleri düşüyor. Başbakan'ın, PKK'nın siyasallaşması yolunda yerel seçimler öncesinde oy uğruna bu tip adımlar atması çok düşündürücüdür. Bugün Irak'ın kuzeyindeki yönetime rica ve müzakere ekipleri gönderiliyor. Şimdi de rakı sofralarında PKK'ya af konusunu Başbakan'ın bilgisi dahilinde konuşabilmektedirler. Bu masalar kafalarına yıkılır. Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne kastedenleri affetmek isteyen bu siyasal zihniyete karşı Türk milleti de gerekeni yapacaktır. Hükümeti uyarıyorum. Kendinize gelin. Partiden önce Türkiye vardır. Bu tür konuların sofralarda konuşulmuş olmasını AK Parti'nin hazırlıkları olarak değerlendiriyorum."

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türkiye masada meze yapıldı

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: DoĞu

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1255