Kullanıcı Tag Listesi

http://img42.imageshack.us/img42/6150/evrenfoto.jpg Büyük Patlama'yı öğrenmek için uzaya gönderilen 700 milyon Euro'luk teleskoptan ilk fotoğraf Avrupa Uzay Ajansı’nın uzaya geçen yıl gönderdiği uydunun bir buçuk metrelik teleskobu Planck, evrenin ilk fotoğrafını yayınladı. Evrenin başlangıcını ve Büyük Patlama’yı öğrenebilmek için uzaya gönderilen ve 700 milyon Euro’ya yapılan teleskobun çektiği görüntüler için “olağanüstü bir hazine” yorumu yapıldı. Uzayın 1.6 milyon kilometre

Bu konu 838 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Evrenin İlk Fotoğrafı 838 Reviews

Konuyu değerlendir: Evrenin İlk Fotoğrafı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 838 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    628
    @Vuslata Hasret

Standart Evrenin İlk Fotoğrafı

Büyük Patlama'yı öğrenmek için uzaya gönderilen 700 milyon Euro'luk teleskoptan ilk fotoğraf
    Avrupa Uzay Ajansı’nın uzaya geçen yıl gönderdiği uydunun bir buçuk metrelik teleskobu Planck, evrenin ilk fotoğrafını yayınladı.
    Evrenin başlangıcını ve Büyük Patlama’yı öğrenebilmek için uzaya gönderilen ve 700 milyon Euro’ya yapılan teleskobun çektiği görüntüler için “olağanüstü bir hazine” yorumu yapıldı.

Uzayın 1.6 milyon kilometre derininde bulunan uydu 13.7 milyar yıl önce evrenin oluşmasına neden olduğuna inanılan Büyük Patlama’nın bıraktığı ısıyı inceleyerek evrenin yaşı, gelişim süreci ve içeriğini ortaya çıkaracak.

Mikrodalganın radyasyon oranını inceleyerek yıldız ve galaksilerin doğum ve ölümünün öğrenilebileceğine dikkat çekildi.
    Ekibin üyelerinden Profesör Andrew Jaffe “fotoğrafta görülen galaksimizin gaz ve toz içindeki halidir. Bu görüntü Güneş etrafında ne olduğu hakkında bilgi veriyor” dedi. 2012 sonunda Planck görevini tamamlayıp verilerle birlikte dünyaya dönecek.

Kaynak: HYPERLINK "http://www9.gazetevatan.com/evrenin-ilk-fotografi/315108/30/Dunya"
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Evrenin İlk Fotoğrafı

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 838

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri