Kullanıcı Tag Listesi

09 Ocak 2011 ABD'de borç krizi yaşanabilir ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Alan Greenspan, ABD'de bir borç krizi yaşanabileceği uyarısında bulundu. ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Alan Greenspan, politikacıların ülkenin borçlarını azaltmak için hızla gerekli önlemleri almaması durumunda, ABD'de bir borç krizi yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Bu konu 730 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
ABD'de borç krizi yaşanabilir 730 Reviews

Konuyu değerlendir: ABD'de borç krizi yaşanabilir

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 730 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    628
    @Vuslata Hasret

Standart ABD'de borç krizi yaşanabilir

09 Ocak 2011

ABD'de borç krizi yaşanabilir

ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Alan Greenspan, ABD'de bir borç krizi yaşanabileceği uyarısında bulundu.

ABD Merkez Bankası (Fed) eski Başkanı Alan Greenspan, politikacıların ülkenin borçlarını azaltmak için hızla gerekli önlemleri almaması durumunda, ABD'de bir borç krizi yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Greenspan, Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada, Alan Simpson ve Erskine Bowles tarafından sunulan bütçenin Kongre tarafından onaylanacak bir bütçe türü olduğuna inandığını belirterek, tek sorunun bunun tahvil piyasasında yaşanacak bir krizden önce mi sonra mı onaylanması olduğunu ifade etti.

Önümüzdeki iki üç yılın tahvil piyasasında ve enflasyon konusunda problem olmadan geçme olasılığının yüzde 50'den fazla olduğuna işaret eden Greenspan, ancak bunun daha yüksek olmadığını vurguladı.

Greenspan, aralık ayı ortasında gelen büyümeyle ilgili olumlu sinyallerle ekonominin hız kazandığına inandığını da belirtti.

Alan Greenspan, 20 yıl ABD Merkez Bankası Başkanlığı görevini yürütmüş, 2006 yılında görevinden ayrılmıştı.

Eski cumhuriyetçi senatör Alan Simpson ve eski ABD Başkanı Bill Clinton'un kabine başkanı demokrat Erskine Bowles'ın sunduğu tasarı, sosyal güvenlik ve federal sağlık sigorta programında kesintileri, kamu sektöründe yaklaşık 200 bin çalışanın azaltılmasını ve şirketlerin vergi muafiyetinin kaldırılmasını kapsıyor.

Çok tartışılan tasarı da ayrıca akaryakıt vergilerinde artış da öngörülüyor. Buna göre, akaryakıtta galon başına 15 sent vergi hedefleniyor.

dunyabulteni

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ABD'de borç krizi yaşanabilir

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 730

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri