Kullanıcı Tag Listesi

Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA- Kudüs- İsrail'in yaklaşık iki yıl önce Gazze Şeridi'nde düzenlediği ve "Dökme Kurşun Operasyonu" adı verilen saldırılar sırasında, Filistinli bir çocuğu "kalkan" olarak kullanmaya çalışan iki İsrailli askere, rütbe indirme ve 3'er ay tecilli hapis cezası verildi. İsrail askeri mahkemesi, bomba bulunduğundan şüphelendikleri bir çantayı Gazzeli bir çocuktan açmasını isteyen Givati tugayının iki askerini, bir ay önceki duruşmada "yakışıksız davranmak ve yetkilerini

Bu konu 682 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Filistinli çocuğu canlı kalkan yapacaklardı 682 Reviews

Konuyu değerlendir: Filistinli çocuğu canlı kalkan yapacaklardı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 682 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    628
    @Vuslata Hasret

Standart Filistinli çocuğu canlı kalkan yapacaklardı

Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA- Kudüs- İsrail'in yaklaşık iki yıl önce Gazze Şeridi'nde düzenlediği ve "Dökme Kurşun Operasyonu" adı verilen saldırılar sırasında, Filistinli bir çocuğu "kalkan" olarak kullanmaya çalışan iki İsrailli askere, rütbe indirme ve 3'er ay tecilli hapis cezası verildi.

İsrail askeri mahkemesi, bomba bulunduğundan şüphelendikleri bir çantayı Gazzeli bir çocuktan açmasını isteyen Givati tugayının iki askerini, bir ay önceki duruşmada "yakışıksız davranmak ve yetkilerini aşmaktan" suçlu bulmuştu.

Kıdemli çavuş rütbesindeki askerlerin cezaları bugünkü duruşmada açıklandı.

Askeri mahkeme, kıdemli çavuşların rütbelerini çavuşa indirirken, ayrıca her birine 3 ay süreyle hapis cezası verdi. Ancak, sanıkların askerliğe devam etme yönündeki talepleri göz önünde bulundurularak şartlı tahliyelerine ve cezalarının ertelenmesine karar verildi.

Mahkemenin bu kararı, askerler ve yakınları tarafından sevinçle karşılandı.

İsrail ordusu, aramalar ve takip sırasında insanların canlı kalkan olarak kullanılmasını yasaklıyor.

Askeri mahkemeye yansıyan olay, Ocak 2009'da, Gazze kentinin Tel El Hava mahallesinde meydana gelmişti. Şu anda 11 yaşında olan Gazzeli çocuğa açtırılan şüpheli çantadan korkulacak bir şey çıkmamıştı.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Filistinli çocuğu canlı kalkan yapacaklardı

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 682

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri