İspanya'da ilk kez çifte bacak nakli yapılacak18 KASIM 2010 - TSİ 16:05 İspanya Sağlık Bakanlığı, dünyadaki ilk çifte bacak naklinin, bir bağışçı bulunur bulunmaz yapılacağını açıkladı. Pedro Cavadas dünyanın ilk çifte el naklini de yapmıştı ...Gerçekleştirilecek ameliyatla, bir trafik kazasında iki bacağını da kaybeden ve protez bacak takılamayan bir kişiye, çifte bacak nakli yapılacak. Halen tekerlikli sandalyeye mahkum olan ve ölen kişiden alınacak uzuv kullanılarak çift bacak

Bu konu 1400 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
ilk kez çifte bacak nakli yapılacak 1400 Reviews

Konuyu değerlendir: ilk kez çifte bacak nakli yapılacak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1400 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart ilk kez çifte bacak nakli yapılacak

İspanya'da ilk kez çifte bacak nakli yapılacak18 KASIM 2010 - TSİ 16:05

İspanya Sağlık Bakanlığı, dünyadaki ilk çifte bacak naklinin, bir bağışçı bulunur bulunmaz yapılacağını açıkladı.

Pedro Cavadas dünyanın ilk çifte el naklini de yapmıştı
    ...Gerçekleştirilecek ameliyatla, bir trafik kazasında iki bacağını da kaybeden ve protez bacak takılamayan bir kişiye, çifte bacak nakli yapılacak.

Halen tekerlikli sandalyeye mahkum olan ve ölen kişiden alınacak uzuv kullanılarak çift bacak nakli yapılacak sakat hastanın ismi ise, açıklanmadı.
    Uygun bir bağışçı bulunmasına bağlı olarak, bu ameliyatın yapılmasının 2 ila 6 ay arasında bir süre alabileceği belirtiliyor.
    Dünyanın ilk çifte bacak naklinin gerçekleşmesiyle, milyonlarca sakat insana ve savaşlarda yaralanan kişilere yeni bir umut doğacağı belirtiliyor.
    Çifte kol naklinden sonra

2008 yılında Almanya'nın Münih kentinde ilk kez bir kişiye çifte kol nakli yapılmıştı.
    Ancak bugüne kadar çifte bacak nakli yapılan yok.
    İspanya'da çifte bacak nakli hazırlıkların yürüten heyetin başında Doktor Pedro Cavadas bulunuyor.
    İspanyol medyasınca "mucize doktoru" nitelendirilen Pedro Cavadas, 2006 yılında ilk çifte el naklini yapmıştı.
    İlk çifte bacak naklinin de, çiffte el naklinin gerçekleştirildiği Valencia kentindeki De la Fe Hastanesi'nde yapılması planlanıyor.
    Bu yöndeki duyuru, İspanya'nın başkenti Madrid'deki "Nakil ameliyatlarının son sınırları" adlı uluslararası konferansta yapıldı.
    Konferansta bir konuşma yapan İspanya Sağlık Bakanı Leire Pajin, ülkesinin dördüncü yüz naklini de onayladığını duyurdu.
    Bu ameliyatı da, Doktor Pedro Cavadas yapacak.
    İspanya'da, bu yıl başında gerçekleştirilen dünyanın ilk tam yüz naklini ise, bir diğer doktor (Joan Pere Barret) gerçekleştirmişti.
    Pedro Cavadas dünyanın ilk çifte el naklini de yapmıştı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: ilk kez çifte bacak nakli yapılacak

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1400

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler