Kullanıcı Tag Listesi

http://www.imagee.net/upload/files/2010-11/aec8dde5.jpg Yara iyileşmiyorsa renk değiştiriyor ve mora dönüşüyor. Bilim insanları yeni bir yara bandı geliştirdi. Eğer plasterin üzerine yapıştırıldığı yara iyileşmiyorsa yarabandı mor rengini alıyor. Hürriyet'te de yer alan habere göre, vücutta oluşan küçük yaralar birkaç günde iyileşiyor. Oysa derin yaraların iyileşmesi daha uzun sürüyor. Derin yaralarda yaranın iltihap kapıp kapmadığını anlamak için plasteri çıkarıp bakmak gerekiyor.

Bu konu 831 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Akıllı yara bandı! 831 Reviews

Konuyu değerlendir: Akıllı yara bandı!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 831 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    627
    @Vuslata Hasret

Standart Akıllı yara bandı!

Yara iyileşmiyorsa renk değiştiriyor ve mora dönüşüyor.

Bilim insanları yeni bir yara bandı geliştirdi. Eğer plasterin üzerine yapıştırıldığı yara iyileşmiyorsa yarabandı mor rengini alıyor.

Hürriyet'te de yer alan habere göre, vücutta oluşan küçük yaralar birkaç günde iyileşiyor. Oysa derin yaraların iyileşmesi daha uzun sürüyor. Derin yaralarda yaranın iltihap kapıp kapmadığını anlamak için plasteri çıkarıp bakmak gerekiyor.

Yeni yara bantıyla buna hiç gerek kalmıyor. Yara iyileşirse bandın rengi değişmiyor. Ama yara iyileşmiyorsa bant renk değiştiriyor ve mora dönüşüyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Akıllı yara bandı!

Kategori: Sağlıklı Yaşam İçin

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 831

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri