Şifa Ayetleri, Şifa Duaları, Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri Şifa ayetleri abdestili olarak yazılıp suya konup içilirse hastalıklara şifa olur. “Şifâ âyetleri” şunlardır: Tevbe sûresi, ondördüncü âyetinin sonu, Yûnüs sûresi, elliyedinci âyetinin ortası, Nahl sûresi, altmışdokuzuncu âyetinin orta kısmı, İsrâ sûresi, seksenikinci âyetinin baş tarafı, Şü'ârâ sûresinin sekseninci âyeti, Fussilet sûresi, kırkdördüncü âyetinin orta yeridir. (66) M. Masum hazretleri buyuruyor ki: Ayet-i kerimenin,

Bu konu 1941 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri 1941 Reviews

Konuyu değerlendir: Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1941 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri

Şifa Ayetleri, Şifa Duaları, Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri
    Şifa ayetleri abdestili olarak yazılıp suya konup içilirse hastalıklara şifa olur.
    “Şifâ âyetleri” şunlardır: Tevbe sûresi, ondördüncü âyetinin sonu, Yûnüs sûresi, elliyedinci âyetinin ortası, Nahl sûresi, altmışdokuzuncu âyetinin orta kısmı, İsrâ sûresi, seksenikinci âyetinin baş tarafı, Şü'ârâ sûresinin sekseninci âyeti, Fussilet sûresi, kırkdördüncü âyetinin orta yeridir. (66)
    M. Masum hazretleri buyuruyor ki:
    Ayet-i kerimenin, duânın tesir edebilmesi için, okuyan ve okunan kimsenin buna inanması ve okuyanın Ehl-i sünnet itikadında olması, Allahü teâlânın rızası için okuması, kul hakkından sakınması, haram yememesi ve karşılığında ücret istememesi şarttır.
    Önemli Not: Lütfen, her koşulda önce ve mutlaka doktora başvurunuz.

İslamın korunmasını istediği beş esastan birisi de hayat ve sıhhattır.Onun için sağlığı korumak,ve gerekli tedavi yöntemlerine başvurmak dini bir görevdir.Peygamberimiz (s.a.s) bunu arkadaşlarına emrettiği gibi,kendiside günün imkanları içinde tedavi olmuştur.Bunun Yanında manevi tedaviye de başvurmuş,Bunun için de dua ve ayetler okumuştur.
    Peygamberimiz (s.a.s) sabah akşam şu duayı okuyarak Allah'tan sağlık,afiyet ve iyilik istemiştir;
    ااَللهُمَّ اِنّيِ أَسْأَلُكَ الْعَفْوَ وَ الْعاَفِيَةَ فِي الدُّنْياَ وَلاَخِرَةِ
    kaynak: GeldiK
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

OKUNUŞU:"Allâhumme innî es'elüke'l-afve ve'l âfiyete fi'd-dünyâ ve'l-âhırah."
    ANLAMI:"Allah'ım! Senden dünya ve ahirette af,sağlık,sıhhat ve nimet istiyorum."(Ebu Davud,edep,110)
    Ayrıca;Sahabeden Hz. enes (r.a) anlatıyor.Peygamberimiz (s.a.s) hastalıklara karşı şu duayı okurdu;
    اَللهَمَّ اِنّيِ اَعُوذُ بِكَ مِنَ الْجُذَّامِ والْبَرَصِ وَالْجُنُونِ وَمِنْ سَّئِ
    الاَسْقاَمِ
    OKUNUŞU;"Allâhümme innî e'ûzü bike mine'l-cüzzamı ve'l-barasi ve'l-cünûni ve seyyi'il-eskâm".
    ANLAMI:"Allah'ım! Cüzzamdan,barastan delilikten ve hastalıkların kötüsünden sana sığınırım." (ebu davud,Salât,367)
    Dikkat edilirse Peygamberimiz (s.a.s)'in o dönem için tedavisi olmayan hastalıklar için Allah'a dua ettiği ve ona yakalanmamak veya Ondan kurtulmak için yardım istediği görülmektedir

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Şifa Ayeti, Sağlık Ayetleri

Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1941

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler