Kullanıcı Tag Listesi

http://www.imagee.net/upload/files/2010-11/c5764c2e.jpg Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi Ali Yıldırım'ın fotoğrafı ortaya çıktı Haber Seyret Habertürk gazetesi Abdullah Öcalan'ın yıllarca MİT'te çalışan kayınpederi Ali Yıldırım'ın fotoğrafına ulaştı. Ancak Ali Yıldırım'ın nerede olduğu halen bilinmiyor. Kızı ve aynı zamanda bir dönem Öcalan'ın eşi olan Kesire Öcalan ise Hollanda...'da yaşıyor. Öcalan eşi hakkında "Son derece iyi eğitilmiş biri. Ajan olup olmadığını

Bu konu 764 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi 764 Reviews

Konuyu değerlendir: Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 764 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    628
    @Vuslata Hasret

Yeni Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi

Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi Ali Yıldırım'ın fotoğrafı ortaya çıktı

Haber Seyret Habertürk gazetesi Abdullah Öcalan'ın yıllarca MİT'te çalışan kayınpederi Ali Yıldırım'ın fotoğrafına ulaştı. Ancak Ali Yıldırım'ın nerede olduğu halen bilinmiyor. Kızı ve aynı zamanda bir dönem Öcalan'ın eşi olan Kesire Öcalan ise Hollanda...'da yaşıyor. Öcalan eşi hakkında "Son derece iyi eğitilmiş biri. Ajan olup olmadığını çözemedim" demişti.

KIZININ ÖCALAN EVLİLİĞİ

Ali Yıldırım Türkiye'nin ilk istihbarat teşkilatı olan Milli Emniyet Hizmetleri Riyaseti'nde (MAH) çalıştığı biliniyor. Ali Yıldırım karşı çıksa da kızı Kesire'nin 1978'de Öcalan ile evlenmesine engel olamamış. Uğur Mumcu'nun bu konuyla ilgili araştırma yaptığı biliniyor.

ŞEYH SAİT İSYANINDA ATATÜRK'ÜN YANINDA

Ali Yıldırım'ın 1970'lerde MİT ile bağlantısını kesse de Öcalan hakkında teşkilata bilgi verdiği iddia ediliyor. Şeyh Sait isyanında Atatürk'ün safında yer aldı. Kurulan İstiklal Mahkemeleri'nde sanıklara yöneltiler suçlamaların bilgi kaynağı ondan geldi. İsyan sonrası Şeyh Sait taraftarları arasında sarık ve cübbe giyerek bilgi topladı.

DERSİM İSYANINDA GÖREV ALDI

Dersim isyanında da devletin yanında yer aldı. O isyana katılmayan tek aşiret Ali Yıldırım'ın da üyesi olduğu Şadi aşireti oldu. General Abdullah Alpdoğan aracılığıyla İsmet İnönü ile görüşüyordu. 1970'li yıllarda Karakoçan'da CHP'de belediye başkan adayı oldu. Ancak Adalet Partisi taraftarlarınca linç edilmek istendi.

İSMET PAŞA İLE ÇALIŞTI

Ali Yıldırım, 1926'da kurulan Milli Emniyet Hizmetleri Riyaseti'nde çalıştı. Yıldırım, Alpdoğan aracılığıyla İsmet İnönü ile tanıştı ve zaman zaman İnönü ile görüştü. 1970'de Karakoçan'da CHP'den belediye başkan adayı oldu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Öcalan'ın MİT'te çalışan kayınpederi

Kategori: Gazete,Dergi,İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 764

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri