10 Kasım 2010 California semalarında 'gizemli' füze Pentagon da 'Ne olduğunu bilmiyoruz' açıklamasını yapınca akıllar karıştı.

Bu konu 1045 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
California semalarında 'gizemli' füze 1045 Reviews

Konuyu değerlendir: California semalarında 'gizemli' füze

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1045 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart California semalarında 'gizemli' füze

10 Kasım 2010

California semalarında 'gizemli' füze

Pentagon da 'Ne olduğunu bilmiyoruz' açıklamasını yapınca akıllar karıştı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), California eyaletinin güney semalarında görülen 'gizemli' füze hakkında, "Ne olduğunu bilmiyoruz" açıklamasını yaptı.

KCBS televizyon kanalının Los Angeles'ta helikopterden çekmeyi başardığı görüntüler, ülkede tartışmalara yol açtı. Kanalın internet sitesinde de yayınlanan videoda, gökyüzünde süzülen bir cisim ve arkasında bıraktığı iz görülüyor.

Ülke medyasında cismin yanlışlıkla fırlatılmış bir Amerikan füzesi olup olmadığı üzerinde duruluyordu. Bunun üzerine açıklama yapan Pentagon sözcüsü Albay Dave Lapan, "Savunma Bakanlığı olarak bu cismin ne olduğu ve nereden geldiği hakkında bir bilgimiz yok. Bizimle hiçbir ilgisi yok" dedi.

Kuzey Amerika Hava Sahası Savunma Komutanlığı (NORAD) ve Amerikan Kuzey Komutanlığı'nın ortak açıklamasında ise, görülen cismin ABD ulusu için bir tehdit oluşturmadığı belirtildi. Açıklamada, füzenin yabancı bir ülkeden fırlatılmadığı, yeni veriler elde edildiğinde kamuoyuyla paylaşılacağı vurgulandı.

cihan

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: California semalarında 'gizemli' füze

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1045

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler