Avrupa Birliği'nin hazırladığı taslak web sitelerini kullanıcıların isteği halinde kendileriyle ilgili tüm bilgileri silmek zorunda bırakacak. Bu düzenlemeye uymayan internet sitelerine yasal yaptırım uygulanacak. Daily Telegraph'ın haberine göre bu yeni tasarı kullanıcılara 'mahremiyeti ihlal' suçlamasıyla internet sitelerine dava açma hakkı verecek. Ayrıca, internet kullanıcıları sitelerde biriktirilen bilgilerinin silinmesini de talep edebilecek. Tasarının kanunlaşması durumunda AB

Bu konu 1097 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İnternette Kullanıcıları Rahatlatan Uygulama 1097 Reviews

Konuyu değerlendir: İnternette Kullanıcıları Rahatlatan Uygulama

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1097 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart İnternette Kullanıcıları Rahatlatan Uygulama

Avrupa Birliği'nin hazırladığı taslak web sitelerini kullanıcıların isteği halinde kendileriyle ilgili tüm bilgileri silmek zorunda bırakacak. Bu düzenlemeye uymayan internet sitelerine yasal yaptırım uygulanacak.

Daily Telegraph'ın haberine göre bu yeni tasarı kullanıcılara 'mahremiyeti ihlal' suçlamasıyla internet sitelerine dava açma hakkı verecek. Ayrıca, internet kullanıcıları sitelerde biriktirilen bilgilerinin silinmesini de talep edebilecek. Tasarının kanunlaşması durumunda AB ülkelerinde kişisel verilerin korunması ile ilgili hayati bir adım atılmış olacak.

Bu uygulama ile 'Online unutulma hakkı'nı elde eden kullanıcıların, Facebook ve Google gibi gizliliği ihlal ettiği iddia edilen siteler karşısında eli güçlenecek. Bu düzenlemeye uymayan internet sitelerine yasal yaptırım uygulanacak.

Avrupa Komisyonu bu teklifi gelecek yıl kanuni düzenleme şeklinde sunacak.

Kaynak : Star Gazete

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnternette Kullanıcıları Rahatlatan Uygulama

Kategori: Bilimsel ve Teknolojik Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1097

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler