'' Bir insan hangi kıstaslara göre başarısız olur ?'' sorusu geldi aklıma. Ben diyorum ki: Bir insan hayata boş verirse kendi kıstaslarına göre başarısız olur, ama zeki insan kendi kıstaslarına göre hayatta boş verebilir mi?

Bu konu 3935 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...
Tartışma;Zeki İnsan Hayatta Başarısız Olabilir mi? 3935 Reviews

Konuyu değerlendir: Tartışma;Zeki İnsan Hayatta Başarısız Olabilir mi?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3935 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart Tartışma;Zeki İnsan Hayatta Başarısız Olabilir mi?

'' Bir insan hangi kıstaslara göre başarısız olur ?'' sorusu geldi aklıma.

Ben diyorum ki: Bir insan hayata boş verirse kendi kıstaslarına göre başarısız olur, ama zeki insan kendi kıstaslarına göre hayatta boş verebilir mi?

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Tartışma;Zeki İnsan Hayatta Başarısız Olabilir mi?

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 13

Görüntüleme: 3935

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    594
    @gonul gull

güzel bir konu.önce başarıyı tanımlamak gerekir.çünkü bahsedilen başarı ; ulaşılmak istenen noktamı , dışardaki insanların kurumların yapılan eyleme verdiği değer mi.
    sonra bu belirlenen başarı veya başarsızlık olayında zeka gereklimi değilmi ona geçeriz diye düşünüyorum.kısa soru ve yanıtlarla güzel bir fikir alış verişi yaşanılacağini düşünüyorum..

Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    594
    @gonul gull

Standart neden

neden bir konuda fikir alışverişi yapamıyoruz.ben duygusuzun açtiği bu konuda diğer forum üyelerininde bilgilerinden yararlanmak istiyorum.benim yukarda yazdıiğim bir fikir.net gerçek değil ki...hadi beyler bayanlar. birazda entellektüel tarafınızı görelim..

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    717
    @Apancene

güzel konu açtı bu şekilde beklememesi gerek,olumlu olumsuz yorumlarda olabilir. buna göre kısa kısa eklemem şudurki ;

Basarili insan daima cozumun bir parcasidir.
    Basarisiz ise daima sorunun bir parcasidir.
    Basarili insanin her zaman bir programi vardir.
    Basarisizin ise her zaman bir mazereti vardir.
    Basarili insan, "isine yardim edeyim" der.
    Basarisiz, "bu benim isim degil" der.
    Basarili insan her soruna bir cozum bulur.
    Basarisiz, her cozume bir sorun bulur.
    Basarili insan, en olumsuz durumda bile cikis noktasini gorur.
    Basarisiz insan, en olumluya bile engel olur.
    Basarili insan "zor olabilir, ama imkansiz degil" der.
    Basarisiz insan, "mumkun olabilir ama cok zor" der.

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    717
    @Apancene

yine ilave olarak ekleyem Bence herkez mutlaka bir konuda başrılıdır . düşüncem zeki insansa bunların meyvasını toplamakla meşguldur.şaka tabi ( her şakanın altında da ciddiyetde olur ) Bunun mutlaka eğitimle ilgili olması şart değil.Hayat sadece matematik problemrinden ibaret değil bunu hep göz ardı ediyoruz.anlayan anlar.anlamayanı meçulcan Dostda havale ederiz. ilkokul mezunu ama zeki ve başarılı onlarca iş admı var. emrinde üst düzey üniversite mezunu insanları çalıştırıyor.(nafiz zorlu ,sakıp sabancı vb...) adı üzerine zeki !! bunu kullanacağı kulvarda önemli tabi...yorumlar ilerledikçe ekleme yapabilirim...

Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    594
    @gonul gull

zeki olamak yetenekleri artıyor sadece. başarıyı getiren en önemli faktör disiplinli çalişmak.hedefle planla ve yap

ŦєŁєรмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    168
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŦєŁєรмє

Eger bir amaç yoksa,zeki olmanında bir yararı yoktur.ßir insan her konuda hayatın her kosulunda ve her şekline kendini hazırlarsa zaten zekidir.Zekilik ile dahiligi ayırt etmek gerekiyor.Zekilik herşeyi kavrayabilme yetisidir,dahilik ise dogustan gelen bilgeliktir.

Günümüzde zeki insanı zeytinyagı gibi degerlendiriyor insanlar.Her lafın altında kalmayıp üste cıkma yetenegine Zekilik denilsede ukalalık olarak bilinmiştir ve öylede kalacaktır.Oysaki zeki insan konusmasi, sohbeti zevkli olan, birsey sordugunda aslinda tam olarak anlatmak istediginin ne oldugunu anlayabilecek, sen birsey anlattiginda vurgulamak istedigin noktalari kacirmadigini bildigin, bunu bilerek rahatladigin, varligini hayatindaki lukslerden biri olarak kabul edebilecegin insandir.Peki bu durumda senin dertlerini kendi derdi gibi bilip yasayan ve irdeleyen bir insan basarisiz olabilirmi?Şahsi kararim kesinlikle hayir.Mevcut şartlarda mutlu olmanın yordamını fazla oyalanmadan tespit edip, sorunsuzca uygulayarak amacına ulaşan insan zeki insandir.

ßide görünmeyen tarafi var elbetteki,kendini zeki sanan insanlar..ßir fikra ile anlatmak gerekirse,
    ßir gurup insan uçakta yolculuk ediyormuş pilot gelip uçak düşüyor demiş ama uçakta bir paraşüt eksikmiş adamın biri ben fransanın başkanıyım yaşamalıyım deyip paraşütün birini alıp atlamış başka bir adam o fransanın başkanıysa bende amerikanın başkanıyım deyip o da atlamış adamın biride ben dünyanın en zeki insanıyım demiş o da atlamış ve uçakta en son sadece bir yaşlı bir de genç adam kalmış yaşlı adam oğlum benim ayağımın biri çukurda sen atla demiş genç oğlan amca ikimizde kurtulacağız demiş yaşlı adamda nasıl olacak bu demiş genç çocukta hani o ben dünyanın en zeki insanıyım diyerek atlayan adam vardıya o benim sırt çantamı alıp atladı demiş..ßilmem yazan kisi ne denli aciklayici anlatmis okuyanlar bilir..

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ŧєℓєรмє

!!!...υğяαşмα вαвα уσяgυη...!!!

ßoşver,hep aynı masal..."Hayat ve ßen"işte hepsi bu kadar.....

Ŧєℓєรмє

вιяαz ѕєνιηç вιяαz нüzüη.

Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    594
    @gonul gull

teleşme çok beğendim.

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    717
    @Apancene

Teleşme yorumunu okudum iyi bakış açısı fıkrada az değişiklik olmuş gibi sanki forumdada ekli olabilir zannedersem fıkra paraşütçülerden biride amerikan başkanı olmasın ( push )
    yerine konuya göre zekilikmi deyelim akıllılıkmı deyelim değişebilir tabi

ŦєŁєรмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    168
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŦєŁєรмє

Alıntı apancene Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Teleşme yorumunu okudum iyi bakış açısı fıkrada az değişiklik olmuş gibi sanki forumdada ekli olabilir zannedersem fıkra paraşütçülerden biride amerikan başkanı olmasın ( push )
    yerine konuya göre zekilikmi deyelim akıllılıkmı deyelim değişebilir tabi
    ßu fikrayi forumdan okumadim fakat fikradir elbetteki bulunabilir her forumda ßir büyügümüz'den dinlemistim sagolsun cok güzel anlatmis ki hafizamda hala.Konuya tamamen uyuyor malesef'ki..

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Ŧєℓєรмє

!!!...υğяαşмα вαвα уσяgυη...!!!

ßoşver,hep aynı masal..."Hayat ve ßen"işte hepsi bu kadar.....

Ŧєℓєรмє

вιяαz ѕєνιηç вιяαz нüzüη.