Kullanıcı Tag Listesi

ABD eski başkanı George Bush, son kitabında C.I.A.’in kendisinden 11 Eylül saldırısının arkasındaki en önemli isimlerden Halid Şeyh Muhammed’i, suda boğulma hissi yarattığından, işkenceyi andıran ağır bir yöntemle sorgulama izni istediğinde “Elbette ki yapacaksınız” cevabı verdiğini yazdı. Hatta bu konuda pişman olmadığını ve bu tür sorgulamaların birçok hayat kurtardığını ifade ediyor. Eski başkan kitabında ilk kez, Oval Ofis’ten dışarı şimdiye kadar sızmamış tartışmaları da gün

Bu konu 823 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'Elbette ki işkence yapacaksınız 823 Reviews

Konuyu değerlendir: 'Elbette ki işkence yapacaksınız

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 823 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    628
    @Vuslata Hasret

Standart 'Elbette ki işkence yapacaksınız

ABD eski başkanı George Bush, son kitabında C.I.A.’in kendisinden 11 Eylül saldırısının arkasındaki en önemli isimlerden Halid Şeyh Muhammed’i, suda boğulma hissi yarattığından, işkenceyi andıran ağır bir yöntemle sorgulama izni istediğinde “Elbette ki yapacaksınız” cevabı verdiğini yazdı. Hatta bu konuda pişman olmadığını ve bu tür sorgulamaların birçok hayat kurtardığını ifade ediyor.

Eski başkan kitabında ilk kez, Oval Ofis’ten dışarı şimdiye kadar sızmamış tartışmaları da gün yüzüne çıkartıyor. 2002 yılında, istihbarat raporlarının Ebu Musab El Zerkavi’nin Kuzey Irak’ta biyolojik silahlara sahip olduğu ihtimalinin üzerinde durduğunu ve bunun üzerine ofiste Irak’ı hiç vakit geçirmeden bombalama ihtimalinin tartışıldığını anlattı. Cheney ve Savunma Bakanı Donald H. Rumsfeld’in hiç vakit geçirmeden savaş açma taraftarı olduğunu, fakat dönemin Dışişleri Bakanı Colin L. Powell ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice’ın kendisini beklemeye ikna ettiğini yazıyor

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'Elbette ki işkence yapacaksınız

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 823

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri