Anne ve babaların, bebeklerinin beslenmesi konusunda genellikle sıkıntıları olur. Bebeklerin yemek yemelerini daha kolay hale getirebilmekse o kadar da zor değil. Bebekler yeni yemekleri tercih etmezler Bebekler, ilk kez karşılaştıkları yemekleri tatmak istemezler. Bebeğinizi yeni yemeklerle tanıştırmak için önce küçük porsiyonlarla başlamayı deneyin. Bebekler yemeklerini savurabilir Bebeğiniz, yemeği sürekli etrafa saçıyor ve hatta üstü başı yemek içinde kalabilir. Bu, bebeğinizin

Bu konu 1206 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bebeğinize yemek yedirme tüyoları 1206 Reviews

Konuyu değerlendir: Bebeğinize yemek yedirme tüyoları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1206 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Standart Bebeğinize yemek yedirme tüyoları

Anne ve babaların, bebeklerinin beslenmesi konusunda genellikle sıkıntıları olur. Bebeklerin yemek yemelerini daha kolay hale getirebilmekse o kadar da zor değil.

Bebekler yeni yemekleri tercih etmezler

Bebekler, ilk kez karşılaştıkları yemekleri tatmak istemezler. Bebeğinizi yeni yemeklerle tanıştırmak için önce küçük porsiyonlarla başlamayı deneyin.

Bebekler yemeklerini savurabilir

Bebeğiniz, yemeği sürekli etrafa saçıyor ve hatta üstü başı yemek içinde kalabilir. Bu, bebeğinizin ilk kontrolü alma çabalarından biri de denilebilir. Bu süreçte yapılabilecek en doğru hareket ise zor da olsa sabırlı olmak olacaktır.

Yemekleri tükürme, kusma ve bebek reflüsü

Bebeklerin yemek yerken tükürmeleri ve hatta kusmaları normal bir davranıştır. Bebeklerde de görülebilen reflü de yine benzeri sorunlara neden olabilir. Bebeğinizin bu gibi sorunları varsa, yemeğini daha yavaş yedirmeyi deneyin.

Yemek yemeyi istemeyebilir

Bebeğiniz yorgunsa, hasta veya toksa yemek yemek istemeyebilir. Bu tepkisini de genellikle kafasını yemekten çevirerek veya eliyle ittirerek verecektir. Bebeğinize zorla yemek yedirmek bir çözüm olmayacaktır. Bu durum sıklıkla tekrarlanıyorsa doktorunuz danışmanızda da fayda var.

Yemek alerjilerine dikkat

Bebeklerin %8’i yemeklere karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Pişik, kaşıntı ve birden bire kendini gösteren karın ağrıları alerji sonucu bebeğinizin verdiği tepkiler olabilir. Çocuğunuzda bu belirtiler var ise doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Direk olarak kavanozdan yedirmeyin

Kavanozda satılan bebek mamaları bebeğinizin sağlığı için elbette ki zararlı değildir. Ancak direk olarak kavanozdan bebeğinizi beslemek hazım problemlerine neden olabilir.

Bebeğinizi fast food’dan uzak tutun

Bazı anne ve babalar, fazlaca fast food tüketebilirler. Ancak bu alışkanlıklarını kesinlikle bebeklerinden uzak tutmaları gerekmektedir. Henüz bebek sayılabilecek, küçük yaştaki çocuklara bu besinleri yedirmek ileride çok ciddi beslenme sorunlarına neden olabilir

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bebeğinize yemek yedirme tüyoları

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1206

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler