Bu hafta Eğitimci-Yazar Vehbi Vakasoğlu’nun “Ailede Sevgi Sohbetleri” isimli eseri hakkında birkaç kelam edeceğim. Aile toplumun maddi olarak en küçük fakat manevi olarak da en önemli birimidir. Toplumu meydana getiren, yoğuran, oluşturan temel yapı ailedir. Aile hayatımız sevgi dolmalı ki, topluma mutluluk olarak dönsün! Aile sevgi ocağıdır. Sevgiden öte şefkatlerin yaşandığı öğrenildiği ve benimsendiği ilk mekteptir. Sevgi mektebinin ilk öğretmenleri, anne ile babadır. İdeal bir

Bu konu 737 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ailede Sevgi Sohbetleri 737 Reviews

Konuyu değerlendir: Ailede Sevgi Sohbetleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 737 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Ailede Sevgi Sohbetleri

Bu hafta Eğitimci-Yazar Vehbi Vakasoğlu’nun “Ailede Sevgi Sohbetleri” isimli eseri hakkında birkaç kelam edeceğim.

Aile toplumun maddi olarak en küçük fakat manevi olarak da en önemli birimidir. Toplumu meydana getiren, yoğuran, oluşturan temel yapı ailedir. Aile hayatımız sevgi dolmalı ki, topluma mutluluk olarak dönsün!

Aile sevgi ocağıdır. Sevgiden öte şefkatlerin yaşandığı öğrenildiği ve benimsendiği ilk mekteptir. Sevgi mektebinin ilk öğretmenleri, anne ile babadır. İdeal bir ailenin temelinde sevgi, inanç, güven yatar.

Şefkat kahramanı olan anne, sevgi mektebinin baş öğretmenidir.

Baba da annenin yardımcısı ve destekçisi…

Bu yüzden, aile, babasız eksiktir ama, annesiz hiç mümkün değildir.

Abla, anne yarısıdır. Ağabey de, baba temsilcisi…

Kardeşler ise, sevgi yuvasının neşesi aile mektebinin de gül bahçesi!

Büyükanne ve büyük babalar, evin bereket ve feyiz kaynağı…

Sevgiyi yaşamak ve sevgi dünyası Cennet’i kazanıp, ebedi mutluluğa ermek üzere hazırlandı. Bu yüzden onu bulan mutluluğu buluyor. Bunun içindir ki Allah’tan uzaklaşmak mutluluktan, sevgiden, huzurdan uzaklaşmak demektir.

Sevgi ve dua ile..

ZİYA GÜNDÜZ

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ailede Sevgi Sohbetleri

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 737

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler