Tarif 1: Ekmekleri ince dilimlere ayırıp bir tepsiye dizin ve iyice kuruncaya kadar 1-2 gün bekletin.Daha sonra fırında her iki tarafını da kızartın ve rondoda un haline gelinceye kadar çekin. Kapaklı bir kase veya bir poşet içine koyup buzdolabında muhafaza edin. Tarif 2: Bayatlayan ekmeğin içini çıkarın. Kalan ekmeği mikrodalga fırında 800 wattta, 4 dakika tutun. Sonra çıkartıp, ekmeğin tamamen nemini kaybedip, kurumasını bekleyin. İyice sertleştikten sonra, rondodan geçirin. Bir kavanoza

Bu konu 1476 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Galete unu nasıl yapılır 1476 Reviews

Konuyu değerlendir: Galete unu nasıl yapılır

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1476 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart Galete unu nasıl yapılır

Tarif 1: Ekmekleri ince dilimlere ayırıp bir tepsiye dizin ve iyice kuruncaya kadar 1-2 gün bekletin.Daha sonra fırında her iki tarafını da kızartın ve rondoda un haline gelinceye kadar çekin. Kapaklı bir kase veya bir poşet içine koyup buzdolabında muhafaza edin.

Tarif 2: Bayatlayan ekmeğin içini çıkarın. Kalan ekmeği mikrodalga fırında 800 wattta, 4 dakika tutun. Sonra çıkartıp, ekmeğin tamamen nemini kaybedip, kurumasını bekleyin. İyice sertleştikten sonra, rondodan geçirin. Bir kavanoza koyup buzdolabında saklayabilirsiniz.Özellikle sebze ve tavuk panelerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Galete unu nasıl yapılır

Kategori: Yemek ve Tatlı Tarifleri

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1476

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler