İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Mavi Marmara’da katliam yapan komandoların ‘kahramanlıklarını’ övmesi açık bir tahrikti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Mavi Marmara’da katliam yapan komandoların ‘kahramanlıklarını’ övmesi açık bir tahrikti. Netanyahu bu askeri birliği bilinçli olarak ziyaret etti ve birliğin unsurlarının, ‘kendilerini öldürmek isteyenlere karşı profesyonellik, kahramanlık ve yüksek bir ahlak sergilediklerini’ ifade etti. Bu safsata dolu sözlerin,

Bu konu 1313 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Netanyahu Türkleri neden tahrik Ediyor 1313 Reviews

Konuyu değerlendir: Netanyahu Türkleri neden tahrik Ediyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1313 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Netanyahu Türkleri neden tahrik Ediyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Mavi Marmara’da katliam yapan komandoların ‘kahramanlıklarını’ övmesi açık bir tahrikti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Mavi Marmara’da katliam yapan komandoların ‘kahramanlıklarını’ övmesi açık bir tahrikti. Netanyahu bu askeri birliği bilinçli olarak ziyaret etti ve birliğin unsurlarının, ‘kendilerini öldürmek isteyenlere karşı profesyonellik, kahramanlık ve yüksek bir ahlak sergilediklerini’ ifade etti.

Bu safsata dolu sözlerin, Mavi Marmara’yı hedef alan İsrail terörünün Türkiye’de açtığı yaraya tuz basacağı kesin. Kahramanlığın, profesyonelliğin ve yüksek ahlakın, silahlı birliğinin sivil bir gemiye karanlığın ortasında baskın düzenlemesinin, savunmasız eylemcilere ateş açıp dokuzunu serinkanlılıkla öldürmesinin neresinde olduğunu bilemiyoruz.

Türkiye affetmeyecek

Ateş açan, yolcuların bilgisayarlarını çalan bu askerlerin profesyonel veya ahlaklı olması imkânsız. Bu askerler, sanık sandalyesinde oturmayı hak eden katiller ve hırsızlar olabilirler ancak. Buradaki sorun, İsrail’deki katillerin suçları için onurlandırılması. Gazze’de savunmasız insanlara beyaz fosfor atan pilotlar da aynı muameleyi görmüştü. Keza Kana katliamlarını işleyen arkadaşları da...

Bu nedenle masumlara karşı suç işlemeyi destekleyen böyle bir kanlı zihniyetin uygar bir biçimde hareket etmesi mümkün değil. Bu zihniyetin, Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın özür ve tazminat talebine olumlu karşılık vermesi de mümkün değil.
    Gazze’de aç bırakılan insanlara sempati duyan Türk halkı bu katliamı unutmayacak. Özellikle de Netanyahu’nun askerlerin kahramanlığını öven açıklamalarından sonra, bu katliamı yapan savaş suçlularını affetmeleri zor olacak.

Türkiye 60 yıl boyunca İsrail’e çok şey sundu. Böylesine tahrik edici bir yöntemle ödüllendirileceği, ne Türkiye’nin ne de İslam dünyasının aklına gelirdi. Dahası İsrail, Türkiye’ye açıkça komplo kuruyor ve komşularını Ankara’nın üzerine salmaya çalışıyor. Netanyahu, Savunma Bakanı Ehud Barak ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman art arda Yunanistan, Kıbrıs, Romanya, Bulgaristan ve Rusya’yı ziyaret etti. Amaçları, yardım vaatleriyle bu ülkeleri Türkiye’ye karşı kışkırtmaktı.

İsrail askeri üstünlüğüne ve ABD’nin desteğine güveniyor olabilir, ancak davranışlarının yük olarak geri dönmesi an meselesi.

Kaynak Londra’da Arapça yayımlanan Kuds ül Arabi gazetesi, başyazı 28 Ekim 2010 - Çeviri: Radikal

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Netanyahu Türkleri neden tahrik Ediyor

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1313

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler