Geçen hafta Yemen’den ABD’deki bir sinagoga bombalı paket yollanma girişimi Batı dünyasında yetkilileri alarma geçirirken dün de Yunanistan’dan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye gönderilmek üzere hazırlanan bombalı bir paket ele geçirildi. Dün sabah Yunanistan’da bir kargo firmasında Meksika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere gönderilen bir paket infilak etti. Firma çalışanlarından birisi patlama nedeniyle hafif yaralandı. Bunun üzerine operasyon başlatan Yunan polisi,

Bu konu 1074 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atina’dan Elysee’ye bombalı paket 1074 Reviews

Konuyu değerlendir: Atina’dan Elysee’ye bombalı paket

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1074 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart Atina’dan Elysee’ye bombalı paket

Geçen hafta Yemen’den ABD’deki bir sinagoga bombalı paket yollanma girişimi Batı dünyasında yetkilileri alarma geçirirken dün de Yunanistan’dan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye gönderilmek üzere hazırlanan bombalı bir paket ele geçirildi.

Dün sabah Yunanistan’da bir kargo firmasında Meksika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere gönderilen bir paket infilak etti. Firma çalışanlarından birisi patlama nedeniyle hafif yaralandı. Bunun üzerine operasyon başlatan Yunan polisi, ellerinde iki patlayıcı paket bulunan Panayotis Argiros ve Gerasimos Çakalos adlı iki şüpheliyi tutukladı. Paketlerden birinin Cumhurbaşkanı Sarkozy adına Elysee Sarayı’na, diğerinin de Belçika’nın Atina Büyükelçiliği’ne gönderilmek üzere hazırlandığı belirlendi. Tutukluların üzerinde silah ve kurşun geçirmez yelek olduğu tespit edildi. Yunan polisi olayın El Kaide ile değil sol gruplarla bağlantısı olduğunu düşünüyor.
    Olayın ardından Fransız yetkililerin Sarkozy ve karısı Carla Bruni için uygulanan güvenlik tedbirlerini artırdığı öğrenildi.

Suikasttan korkuyormuş
    Öte yandan Sarkozy’nin suikaste uğramaktan korktuğu iddia edildi. Son yapılan araştırmalara göre Fransa’da son 50 yılın en çok nefret edilen cumhurbaşkanı olan Sarkozy, sondaj sonuçlarından etkilenmişe benziyor. Sarkozy’nin, danışmanlarıyla yaptığı bir toplantıda, “Fransızlar benden niye çok nefret ediyor, bilmiyorum. Bir gün biri sınırı aşacak ve bana saldıracak” dediği öne sürüldü.

Arzu Çakır Morın & Yorgo Kırbaki / Hürriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atina’dan Elysee’ye bombalı paket

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1074

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler