Bilim insanlarının yaptığı son keşif, soğuk algınlığından mide-bağırsak iltihabına kadar yaygın hastalıklardan sorumlu olan virüslerin etkisiz kılınmasında çığır açabilir. Bugün Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayımlanan habere göre, bilim insanları bağışıklık sisteminin virüslere saldırırken kullandığı ancak önceden tanımlanamayan bir yöntemi deşifre etmeyi başardı. Cambridge Moleküler Biyoloji Laboratuarı araştırmacılarının yürüttüğü çalışma sonucunda,

Bu konu 1031 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Virüs saldırılarına karşı 'önemli buluş 1031 Reviews

Konuyu değerlendir: Virüs saldırılarına karşı 'önemli buluş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1031 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Virüs saldırılarına karşı 'önemli buluş

Bilim insanlarının yaptığı son keşif, soğuk algınlığından mide-bağırsak iltihabına kadar yaygın hastalıklardan sorumlu olan virüslerin etkisiz kılınmasında çığır açabilir.

Bugün Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayımlanan habere göre, bilim insanları bağışıklık sisteminin virüslere saldırırken kullandığı ancak önceden tanımlanamayan bir yöntemi deşifre etmeyi başardı.

Cambridge Moleküler Biyoloji Laboratuarı araştırmacılarının yürüttüğü çalışma sonucunda, virüslere karşı alınacak önlemlere karşı yeni tedaviler geliştirilebilecek. Araştırma ekibinden Dr. Leo James, “Bugün elimizde çok sayıda antibiyotik ancak çok az virüs öldürücü ilaç var. Yeni keşfettiğimiz yöntemle virüsleri ne kadar öldürebileceğimizi bilmiyoruz ama önümüzde yeni kapılar açıldığı kesin” dedi.

İnsan bağışıklık sistemi, hastalıkları kan dolaşım sisteminde serbest bıraktığı antikorlar ile takip ediyor. Bilim insanları, geçtiğimiz yüzyıl boyunca bu yöntemin virüslerin hücrelere girişini zorlaştırdığını düşündü. Ancak yeni çalışma tıptaki kabul edilen inanışın tam tersi bir etki yaptığını gösterdi. Buna göre, antikorlar virüsle beraber virüsün hedef aldığı hücrenin içine giriyor ve hücrenin içinde hastalık oluşumuna karşı direnç gösteremiyor.

Bilim insanları, yeni elde edilen bulgu öncesinde, antikorların sadece hücre dışında etkili olduğunu düşünüyordu.

Guardian (Derleyen Hürriyet)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Virüs saldırılarına karşı 'önemli buluş

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1031

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler