Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kaybolan engellileri daha kolay bulabilmek için parmak izlerini aldıİlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kaybolan engellileri daha kolay bulabilmek için parmak izlerini aldı. Soma Spastik Çocuklar Derneği`nin desteğiyle 13 engelli çocuğun Soma İlçe Emniyet Müdürlüğün`de parmak izleri alındı. Gönüllülük esasına göre yürütülen proje kapsamında emniyete götürülen çocukların Olay Yeri

Bu konu 1230 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Engellilerin parmak izi alınıyor 1230 Reviews

Konuyu değerlendir: Engellilerin parmak izi alınıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1230 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart Engellilerin parmak izi alınıyor

Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kaybolan engellileri daha kolay bulabilmek için parmak izlerini aldıİlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kaybolan engellileri daha kolay bulabilmek için parmak izlerini aldı.

Soma Spastik Çocuklar Derneği`nin desteğiyle 13 engelli çocuğun Soma İlçe Emniyet Müdürlüğün`de parmak izleri alındı. Gönüllülük esasına göre yürütülen proje kapsamında emniyete götürülen çocukların Olay Yeri İnceleme Birimi`nde parmak izleri alındı. Özürlü çocukların aileleri ise uygulamadan memnun olduklarını belirterek, emniyet yetkililerine teşekkür ettiler. Çalışmayı duyduktan sonra isteyerek katıldıklarını anlatan aileler otistik, down sendromlu ve kendini ifade edemeyen engelli çocukların sık sık kaybolduğunu, bulmakta zorlandıklarını söyledi. Uygulamanın ardından çocuklarına kaybolmaları halinde daha çabuk ulaşabileceklerini belirten aileler, projenin kendilerini sevindirdiğini söylediler.

Proje hakkında engelli okullarını teker teker dolaşarak velilere bilgi veren Toplum Destekli Polisler, kapı kapı dolaşarak parmak izi uygulaması hakkında bilgi veriyorlar. Soma`da bulunan diğer engelli ailelerine de çağrı yapan polisler, gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirilen proje ile kaybolan ve kendilerini ifade edemeyen çocukların daha kolay bulunmaları için bu uygulamanın yapıldığını anlatıyorlar.

Haber Kaynağı : Engelsiz Gazete

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Engellilerin parmak izi alınıyor

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1230

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler