İsrail İstihbarat ve Atom Enerjisi Bakanı Dan Meridor, bu hafta içinde Londra’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ancak... İsrail İstihbarat ve Atom Enerjisi Bakanı Dan Meridor, Mavi Marmara baskınından dolayı İngiltere'de hakkında dava açılıp tutuklanabileceğinin bildirilmesi üzerine Londra ziyaretini iptal etti. Haaretz gazetesinin haberine göre, aynı zamanda Başbakan Yardımcısı olan Meridor, kritik olaylarda karar verme yetkisi olan yedi kişilik çekirdek kabinenin de üyesi.

Bu konu 1184 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İsrailli bakana 'Mavi Marmara şoku 1184 Reviews

Konuyu değerlendir: İsrailli bakana 'Mavi Marmara şoku

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1184 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart İsrailli bakana 'Mavi Marmara şoku

İsrail İstihbarat ve Atom Enerjisi Bakanı Dan Meridor, bu hafta içinde Londra’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ancak...

İsrail İstihbarat ve Atom Enerjisi Bakanı Dan Meridor, Mavi Marmara baskınından dolayı İngiltere'de hakkında dava açılıp tutuklanabileceğinin bildirilmesi üzerine Londra ziyaretini iptal etti.

Haaretz gazetesinin haberine göre, aynı zamanda Başbakan Yardımcısı olan Meridor, kritik olaylarda karar verme yetkisi olan yedi kişilik çekirdek kabinenin de üyesi. Dokuz Türk vatandaşının ölümüyle sonuçlanan kanlı Mavi Marmara baskınına giden ilk karar da çekirdek kabinede alınmıştı.

Meridor bu hafta içinde Londra’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ancak İsrail Adalet ve Dışişleri bakanlıkları, Meridor’un kanlı baskından dolayı sorumlu tutularak hakkında tutuklama kararı çıkartılması ihtimaline karşı uyarıda bulundu.

İsrailli bakan bunun üzerine Londra ziyaretini iptal etti. Meridor, iptal kararıyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

2009 yılında da Ehud Olmert kabinesinde dışişleri bakanlığı yapan Tzipi Livni, Gazze operasyonundan dolayı tutuklanabileceği korkusuyla İngiltere ziyaretini iptal etmişti.

Bir İngiltere mahkemesi, binden fazla Filistinlinin ölümünden sorumlu tuttuğu İsrail çekirdek kabinesinin üyesi olan Livni hakkında tutuklama kararı çıkartmıştı.

hurriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İsrailli bakana 'Mavi Marmara şoku

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1184

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler