Kanserli hastaların sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ağrı tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ücretsiz temin edilecek. 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf tutulacakların tespitine dair 28 Ocak 2002 tarihli Kararnamenin eki Kararda değişiklik yapılmasına ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre kanserli hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın

Bu konu 631 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kanserli hastaya ücretsiz ağrı kesici 631 Reviews

Konuyu değerlendir: Kanserli hastaya ücretsiz ağrı kesici

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 631 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Yeni Kanserli hastaya ücretsiz ağrı kesici

Kanserli hastaların sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ağrı tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ücretsiz temin edilecek.

4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf tutulacakların tespitine dair 28 Ocak 2002 tarihli Kararnamenin eki Kararda değişiklik yapılmasına ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasıyla ilgili Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre kanserli hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarında Sağlık Bakanlığınca temin edilip dağıtımı yapılacak ağrı tedavisinde kullanılan Morfin Sülfat (MS) Contin tablet, Morfin Sülfat (MS) Immediate Release tablet ? kapsül ve Elixirs (Roxanol) isimli ilaçlardan ücretsiz yararlanacak. 8 Ocak 2002 tarihli Kanun’un 1’inci maddesinin 1’inci fıkrası hükmünden muaf tutularak, ücretsiz yararlandırılacak.

milliyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kanserli hastaya ücretsiz ağrı kesici

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 631

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler