Taksim’de canlı bomba eymenini gerçekleştiren ve henüz kimliği saptanamayan teröristin yabancı uyruklu olabileceği dikkate alınarak, parmak izleri Interpol’e de bildirildi. PKK terör örgütü içinde İran, Irak, Suriye ve Ermenistan vatandaşlarının da bulunduğunu belirten yetkililer, Hürriyet’e, örgütte “metropol intihar timleri” isimli ayrı bir yapılanma bulunduğunu söyledi. Yetkililer, bu birime daha çok sorunlu teröristlerin alındığını, böylece bu kişilere hem eylem yaptırılıp hem de

Bu konu 532 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Canlı bomba Interpol’e de soruldu 532 Reviews

Konuyu değerlendir: Canlı bomba Interpol’e de soruldu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 532 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Canlı bomba Interpol’e de soruldu

Taksim’de canlı bomba eymenini gerçekleştiren ve henüz kimliği saptanamayan teröristin yabancı uyruklu olabileceği dikkate alınarak, parmak izleri Interpol’e de bildirildi.

PKK terör örgütü içinde İran, Irak, Suriye ve Ermenistan vatandaşlarının da bulunduğunu belirten yetkililer, Hürriyet’e, örgütte “metropol intihar timleri” isimli ayrı bir yapılanma bulunduğunu söyledi. Yetkililer, bu birime daha çok sorunlu teröristlerin alındığını, böylece bu kişilere hem eylem yaptırılıp hem de bunlardan kurtulma yolunun seçildiğini vurguladı.

İhbarlar geliyor

Parçalanan teröristin basına verilen fotoğrafından sonra değişik illerden bu kişiyle ilgili ihbarlar geldi. Yetkililer, teröristin kimliğinin bir an önce belirlenmesi amacıyla özellikle İran ve Suriye’ye parmak izi ve fotoğraf gönderip bilgi talebinde bulundu. Terör örgütlerinin canlı bomba olarak gönderdiği kişilerin dikkat çekmemesi ve bağlantılarının ortaya çıkmaması için daha önce olaya karışmamış, emniyette fişleri olmayan teröristlerden de yararlanıldığı kaydedildi.

hurriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Canlı bomba Interpol’e de soruldu

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 532

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler