Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen yanardağ patlamasıyla Avrupa’da hava trafiğinin felç olmasına neden olan İzlanda’da şimdi de Grimsvotn isimli bir yanardağın patlamasından endişe ediliyor. Ülkenin güneyinde başlayan selin volkanik buzların erimesinden kaynaklandığı ve bunun yeni bir volkan patlamasını tetikleyebileceği ifade edildi. İzlanda Sivil Savunma Ajansından yapılan açıklamada, Gigjukvisl nehrinin dün öğleden sonra taşmasının yakınlardaki Grimsvotn yanardağıyla ilgili olduğu

Bu konu 705 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
yanardağın patlamasından endişe ediliyor. 705 Reviews

Konuyu değerlendir: yanardağın patlamasından endişe ediliyor.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 705 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart yanardağın patlamasından endişe ediliyor.

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen yanardağ patlamasıyla Avrupa’da hava trafiğinin felç olmasına neden olan İzlanda’da şimdi de Grimsvotn isimli bir yanardağın patlamasından endişe ediliyor.

Ülkenin güneyinde başlayan selin volkanik buzların erimesinden kaynaklandığı ve bunun yeni bir volkan patlamasını tetikleyebileceği ifade edildi. İzlanda Sivil Savunma Ajansından yapılan açıklamada, Gigjukvisl nehrinin dün öğleden sonra taşmasının yakınlardaki Grimsvotn yanardağıyla ilgili olduğu belirtildi.

Diğer taraftan İzlanda Meteoroloji Enstitüsü yetkilileri yanardağın üzerindeki buz kütlelerinin yavaş yavaş erimeye başladığını söyledi. Uzmanlar, gözlemlenen olayların muhtemel bir patlamanın habercisi olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Grimvotn isimli yanardağ en son 2004 yılında patlamış ve İzlanda hava trafiğinin kısa sürede olsa felç olmasına neden olmuştu. Grimvotn İzlanda’nın en aktif yanardağı olarak biliniyor.

İzlanda’da geçtiğimiz Mart ayında patlayan Eyjafjallajokull yanardağı Avrupa’da hava trafiğini felç etmiş ve milyonlarca Euro değerinde maddi zarar neden olmuştu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: yanardağın patlamasından endişe ediliyor.

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 705

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler