Irak’ta geçen ay düzenlenen saldırılarda 185 kişinin öldüğü bildirildi. Irak sağlık, savunma ve içişleri bakanlıklarının verilerine göre, 120’si sivil toplam 185 kişinin öldüğü ekim ayı, 122 kişinin öldüğü kasım 2009’dan bu yana en az kanlı geçen ay oldu. Bakanlıklar, dün Bağdat’taki bir kilisede rehin alınan ve operasyonda ölenler de dahil olmak üzere ekim ayında 120 sivil, 20 asker ve 45 polisin öldüğünü bildirdi. Ekimde 202’si sivil, 86’sı polis, 75’i asker toplam 363 kişinin de

Bu konu 727 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
geçen ay 185 kişi öldü 727 Reviews

Konuyu değerlendir: geçen ay 185 kişi öldü

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 727 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart geçen ay 185 kişi öldü

Irak’ta geçen ay düzenlenen saldırılarda 185 kişinin öldüğü bildirildi.

Irak sağlık, savunma ve içişleri bakanlıklarının verilerine göre, 120’si sivil toplam 185 kişinin öldüğü ekim ayı, 122 kişinin öldüğü kasım 2009’dan bu yana en az kanlı geçen ay oldu.

Bakanlıklar, dün Bağdat’taki bir kilisede rehin alınan ve operasyonda ölenler de dahil olmak üzere ekim ayında 120 sivil, 20 asker ve 45 polisin öldüğünü bildirdi.

Ekimde 202’si sivil, 86’sı polis, 75’i asker toplam 363 kişinin de yaralandığı, ayrıca yine geçen ay 50 militanın öldürüldüğü, 250’sinin tutuklandığı açıklandı.

Geçen ay 2 Amerikan askerinin ölümüyle de 2003’te ABD’nin Irak’ı işgalinden bu yana, bu ülkede ölen Amerikan askerlerinin sayısı 4 bin 427’ye çıktı.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: geçen ay 185 kişi öldü

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 727

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler