Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesine ABD'ye ait insansız uçaklarla düzenlenen füze saldırılarında en az 5 kişi hayatını kaybetti. Dünyanın yardım ulaştırmak için seferber olduğu Pakistan'a Amerika bomba atıyor. Daha önce de insansız uçaklar ve bombalarla onlarca sivili vurduğu bölgede yeniden saldırılara başlayan ABD, en az 5 sivili daha öldürdü. Sabaha karşı düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyor. Pakistan'da TV kanallarının

Bu konu 571 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Dünya yardım ediyor ABD vuruyor 571 Reviews

Konuyu değerlendir: Dünya yardım ediyor ABD vuruyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 571 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Dünya yardım ediyor ABD vuruyor

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesine ABD'ye ait insansız uçaklarla düzenlenen füze saldırılarında en az 5 kişi hayatını kaybetti.

Dünyanın yardım ulaştırmak için seferber olduğu Pakistan'a Amerika bomba atıyor. Daha önce de insansız uçaklar ve bombalarla onlarca sivili vurduğu bölgede yeniden saldırılara başlayan ABD, en az 5 sivili daha öldürdü.

Sabaha karşı düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyor. Pakistan'da TV kanallarının bölgedeki güvenlik kaynaklarına dayanarak yayımladığı haberlere göre, saldırıda Haydar Hel köyünde bir ev hedef alındı. Henüz bağımsız kaynaklarca doğrulanmayan saldırıda ölenlerin kimlikleri hakkında da bilgi bulunmuyor. Ancak Pakistan istihbarat kaynakları ölenlerden en az ikisinin militan olduğuna inandıklarını bildirdi.

ABD TEPKİ ALIYOR

Bölge, ABD insansız uçaklarınca bugüne dek defalarca hedef alındı. Amerika'nın 2010 başından bu yana Pakistan'ın Kuzey ve Güney Veziristan bölgelerinde düzenlediği 70 kadar saldırıda 200'den fazla kişinin öldüğü belirtiliyor. Saldırılar, Pakistan kamuoyunda Amerika Birleşik Devletleri'ne yönelik tepkilerin artmasına neden oluyor.

timetürk

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Dünya yardım ediyor ABD vuruyor

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 571

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler