Başına isabet eden demir parçasıyla yaralanan ve kaldırıldığı Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu olan Lefkoşa’daki Necati Taşkın İlköğretim Okulu Müdürü Sami Özverel, yaşadığı dehşeti anlattı. Emekli polis memuru eşi Nefise Özverel ile birlikte hastaneden ayrılan Sami Özverel, “Taksim Anıtı’nın önünden geçerken büyük bir gürültü duyduk. İnsanlar havaya fırladı, dumanlar çıkmaya başladı. İlk şokla ne olduğunu anlamadım. Yüzümden kanlar akmaya

Bu konu 553 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İnsanlar havaya fırladı 553 Reviews

Konuyu değerlendir: İnsanlar havaya fırladı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 553 kez incelendi.

eVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    2
    Beğenileri
    94
    Tecrübe Puanı
    337
    @eVe

Standart İnsanlar havaya fırladı

Başına isabet eden demir parçasıyla yaralanan ve kaldırıldığı Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu olan Lefkoşa’daki Necati Taşkın İlköğretim Okulu Müdürü Sami Özverel, yaşadığı dehşeti anlattı.
    Emekli polis memuru eşi Nefise Özverel ile birlikte hastaneden ayrılan Sami Özverel, “Taksim Anıtı’nın önünden geçerken büyük bir gürültü duyduk. İnsanlar havaya fırladı, dumanlar çıkmaya başladı. İlk şokla ne olduğunu anlamadım. Yüzümden kanlar akmaya başlayınca alnımdan yaralandığımı anladım. Sonra çevredeki polisler ‘yere yatın’ diye bağırdı” dedi.

İşe gidiyordu

Nişantaşı’ndaki bir otelde 15 gün önce garson olarak işe başlayan 25 yaşındaki Süleyman Karanlık maddi durumu yeterli olmadığı için her gün Kasımpaşa’daki evinden yürüyerek Nişantaşı’na gidiyordu. Taksim Meydanı’ndan geçerken patlayan bomba nedeniyle ayağından yaralanan Karanlık, ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Karanlık’ın 1 yaşındaki kızı Vildan Naz Karanlık’ı da hastaneye getiren arkadaşları, “Kendisiyle konuştuk. Ayağına isabet eden bir demir parçasıyla yaralanmış. Ayağı yarılmış. Dikiş attılar. Hayati tehlikesi yok diye konuştular.

Fransa’dan gelmişti

Patlamada bacağından yaralanan 24 yaşındaki Gülden Güngör Fransa’da yaşıyor ve kuaför olarak çalışıyordu. Tatil için İstanbul’a gelmiş ve babası Ali Güngör’le alışveriş için Taksim’deydi. Patlama sırasında Cumhuriyet Anıtı’nın önünden geçiyordu. Bacağından yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ilk tedavisinden sonra sevk edildiği Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnsanlar havaya fırladı

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: eVe

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 553

Etiketler