İngiliz gazetesinden Türkiye'de kurulması planlanan ABD'ye ait füze kalkanı projesi ile ilgili yeni iddia... İngiliz Daily Telegraph gazetesi, ABD'nin füze kalkanı konusunda Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardığını iddia etti. Haberde ABD'nin Türkiye'nin 19 Kasım'da yapılacak NATO Zirvesi'ne kadar füze kalkanı konusunda tavrını netleştirmesini istediği belirtildi. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in bu hususta görüştükleri Türk yetkilieri

Bu konu 1102 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardılar 1102 Reviews

Konuyu değerlendir: 'Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardılar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1102 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Standart 'Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardılar

İngiliz gazetesinden Türkiye'de kurulması planlanan ABD'ye ait füze kalkanı projesi ile ilgili yeni iddia...

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, ABD'nin füze kalkanı konusunda Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardığını iddia etti. Haberde ABD'nin Türkiye'nin 19 Kasım'da yapılacak NATO Zirvesi'ne kadar füze kalkanı konusunda tavrını netleştirmesini istediği belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in bu hususta görüştükleri Türk yetkilieri 'tavırlarını belirlemeleri' için gizlice uyardıkları söyleniyor.

Gazeteye konuşan isminin gizli tutulmasını isteyen Amerikalı üst düzey bir yetkili, " Türkiye'ye füze kalkanının, Batılı müttefikleriyle ortak güvenlik düzenlemelerine bağlılığına ilişkin zorlu bir sınav niteliğinde olduğunu ifade ettik" diye konuştu. Türkiye'nin füze kalkanının komşu İran'ı hedef almamasından ve İsrail'in de bundan faydalanmamasından yana olduğu biliniyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'Türkiye'yi kapalı kapılar ardında uyardılar

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1102

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler