Meclis'te kurulan Madencilik Araştırma Komisyonu, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerde yoğun petrol kaynakları bulunduğunu tespit etti. AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu'nun başkanlığını yaptığı komisyon raporunda "Türkiye-Suriye sınırında bulunan mayınlı arazilerde petrol sahaları bulunmaktadır" denildi. Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesi tartışmalara neden olmuştu. Madencilik Araştırma Komisyonu Suriye sınırındaki arazilerin bir an önce temizlenmesi

Bu konu 978 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
Mayınlı arazilerden petrol fışkıracak 978 Reviews

Konuyu değerlendir: Mayınlı arazilerden petrol fışkıracak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 978 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Mayınlı arazilerden petrol fışkıracak

Meclis'te kurulan Madencilik Araştırma Komisyonu, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerde yoğun petrol kaynakları bulunduğunu tespit etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu'nun başkanlığını yaptığı komisyon raporunda "Türkiye-Suriye sınırında bulunan mayınlı arazilerde petrol sahaları bulunmaktadır" denildi.

Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesi tartışmalara neden olmuştu. Madencilik Araştırma Komisyonu Suriye sınırındaki arazilerin bir an önce temizlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Raporda “Mayınlı alanlar nedeniyle bu sahalardan istenilen düzeyde petrol-doğal gaz üretimi yapılamamaktadır. Ayrıca, söz konusu alanlarda jeolojik ve sismik aramalar da yapılamamakta; olası yeni sahaların keşfine engel teşkil etmektedir" ifadeleri yer aldı.

16 KUYU AÇILACAK

Raporda, Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı arazinin temizlenmesi hâlinde TPAO‘nun mevcut kuyularına ilaveten Çamurlu sahasında 4, Batı Kozluca‘da 8, Yolaçan‘da 4 olmak üzere toplam 16 adet kuyu açılabileceği vurgulandı. Ardından şöyle devam edildi: "Bu kuyulardan ortalama günlük 70 varilden toplam 1.120 varil/günlük artış sağlanması mümkün olabilecektir. Diğer bir ifadeyle, Dinçer-Çamurlu sahasının mevcut üretimde en az yüzde 56‘lık bir artış beklenmektedir. Bu üretim artışının ülkemize katkısının ise bugünküpetrol fiyatlarıile yıllık en az 30 milyon ABD doları tutarında olacağı tahmin edilmektedir."

bugün

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Mayınlı arazilerden petrol fışkıracak

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 978

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

buzkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    15
    Tecrübe Puanı
    331
    @buzkral

o mayınlı araziler azdaha israilli firmlara bilmem kacyıl süreyle verilecekti temizlik karsılığı. neyseki son anda diğer partililer engel oldu.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

bak aslanım...tuncelili arkadaşım..solcu olduğunuda bana özelden yazmıştın.senden ricam.. siyast yazmadım sadece haberi paylaştım..burda hemn hukümeti karalamak için benim yazımıda fırsat bilme..seni engelledim olmadı..rica ettim olmadı..uyardım olmadı..hakaret ettin turk değilmişim imajı çıkardın..alttan aldım.ne diyorsan haklısın dedim..ancak benim yazım üzerinden benim hukümetime saldırman çok yanlış..solcusun ama senden ricam yapma..eğe beni siyast yapmağa zorlarsan sen kaybedersin..benim alttan almamn bır tek ndeni var..burdaki site yönetimi ve diğer arkadaşlarımdır..ben saygılı davrandıkça sen kışkırtmak için her şeyı yapıyorsun..
    1 mayın araziyi kimse satmadı oranın temizleme ihalesini ankara ostimdeki firmaya verilecekti..yıne bu yapılacak.bak kıbrıstada aynı lafı söylediniz kıbrıs satıldı gıtti yaygarası bastınız.bak sen kuru cavırtı olarak konuşursun..ben ak partinin il yönetiminde idin geçen yıla kadar ne olduğunu senden çok iyi biliyorum.daha fazla üzerime gelirsen burda senide partinide razil ederim ona göre.. bu son uyarım..özere şikayet ettim özerde çıktı ne mutlu rtürküm dedi..ve bir gün öncede seni alevi önde gelenleri yazısında özer uyardı ve ardından benim yazımı kaldırdı görmezden geldim..bu son uyarım
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

buzkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    15
    Tecrübe Puanı
    331
    @buzkral

kıbrıs türklerinmi
    yoksa ingilterenin halen kktc yi tanımayıp konsolosluğu dahi olmadğı halde vizesiz kktc li ve ingiliz vatandaşlarının girip çıktığı biyermi tuhaf 2 tarafta vize istemiyor ama 1 konsolosluk dahi yok ))

gel gelelim senin siyasi düşüncelerine herkezin düşüncesine saygı duymak gerek
    ben sana senin düşüncelerin kötü pis boşver o düşünceyi söyledimmi hayır
    siyaset ana rahminde başlar kara topraktan sonrada devam eder.
    siyaset hayatın heryerinde vardır okul sıralarında iş yerlerinde otobüste vs vs vs...
    bu arada solcu oluşumla gurur duyuyorum
    Cumhuriyetini seven Kemalist bir solcuyum.
    kim olduğum daha ayrıntılı belirtmemi istersen onuda yaparım elbet.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    21.545
    Beğenileri
    3.814
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Madem Herkes kendi kimligini ortaya Koyuyor, Bende Bir vatan sever bir milliyetci olarak asiriya gidilerek sitede siyaset yapanlara karsi olan birisiyim ! Unutmayin burasi siyaset sitesi degildir.Bir Azerbaycan-Türkiye Kültür Paylasim sitesidir.Sizlerden rica Bu formata uymanizdir ve yazilarinizda kisiye,devlete,hükümete ve Milli degerlerimiz ve inanclarimiza karsi yönelik yazilariniza daha dikkat etmenizdir.

Sayqilarimla...

Azeribalasi Yönetimi.
    Konu Emine tarafından (01.11.10 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.
    Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler