Kullanıcı Tag Listesi

Polis adaylarında aranacak fiziksel özelliklere yeni kriterler getirildi. Bundan sonra başının üst kısmının yarısı ile tepesi kel olanlar polisliğe alınmayacak. Kellerin dışında çenesi 7 mm ileride olanlar, dövmesi bulunanlar ve yarık damaklılar da mülakatta elenecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, saç şekilleriyle ilgili sınıflandırmayı resimli örneklerle sınav komisyonlarına bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis alımlarında adaylarda aranacak fiziksel özellikleri yeniden belirledi.

Bu konu 467 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Keller polis olamayacak 467 Reviews

  Konuyu değerlendir: Keller polis olamayacak

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 467 kez incelendi.

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.10.09
  Mesajlar
  8.991
  Konular
  4272
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  2
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  627
  @Vuslata Hasret

  Talking Keller polis olamayacak

  Polis adaylarında aranacak fiziksel özelliklere yeni kriterler getirildi. Bundan sonra başının üst kısmının yarısı ile tepesi kel olanlar polisliğe alınmayacak.


  Kellerin dışında çenesi 7 mm ileride olanlar, dövmesi bulunanlar ve yarık damaklılar da mülakatta elenecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, saç şekilleriyle ilgili sınıflandırmayı resimli örneklerle sınav komisyonlarına bildirdi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, polis alımlarında adaylarda aranacak fiziksel özellikleri yeniden belirledi. Başının üst kısmının yarısı ile tepesi kel olanlar polisliğe alınmayacak. Polis adaylarına çene, dudak ve diş ayarı da geldi. Çenesi 7 mm ileride olanlar mülakatta elenecek. Polis adaylarında aranan yeni standartlar mülakat yapılacak birimlere gönderildi. Sınav komisyonu üyeleri, hafta sonu yapılacak mülakat öncesinde 25 maddeden oluşan yeni standartlar üzerinde çalışıyor. Yeni standartlarda en dikkat çekeni kellik maddesi. Emniyet Genel Müdürlüğü, saçında kellik olanların teşkilata kabulünün önünü kapadı. Ayrıca yüzde, 5 metreden bakıldığında eşkal belirleyici nitelikte iz olanlar da polisliğe kabul edilmeyecek, aynı şekilde yarık damak, dudak ameliyatlılar da mülakatta elenecek.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, polis adaylarında arayacağı saç standardında Hamilton saç dökülmesi sınıflamasına gitti. Buna göre başının üst kısmının tamamı ile yarısında ve tepesinde saç olmayanlar Polis Meslek Yüksek Okullarına (PMYO) kabul edilmeyecekler. Emniyet Genel Müdürlüğü, saç dökülmesi yaşayan adaylardan hangilerinin alınıp hangilerinin alınmayacağına ilişkin sınıflandırmayı da resimli örneklerle sınav komisyonlarına bildirdi. Göğüs ya da sırtta kendine zarar vermesi sonucu, isim ya da şekil çizmek yoluyla oluşan izi bulunanlar elenecek. Kol, bacak, ayak ve ellerde benzeri zararlar görülen adaylar da PMYO'lara alınmayacak. Vücudun herhangi bir yerinde cilt üstü veya altında metal cisim taşıyanlar (piercing veya ortopedi operasyonu sonrasında konulmuş çivi ve benzeri metal) elenecek. Vücudun neresinde olursa olsun her türlü kalıcı dövme ve benzeri kalıcı uygulama olanların ise hiçbir şansı yok. Beden kitle endeksi 15'in altında ise ya da 30'un üstü olan adaylar yine mesleğe kabul edilmeyecek.

  Gözde ishihara kitabı ile renk körlüğünün muayene edilip kısmi veya tam renk körlüğü bulunan adayların da polis olma şansı bulunmuyor. Göz kapağı düşüklüğü, şaşılık, irislerde renk farklılığı, göz kapağına ait ameliyat bulgusu olan adaylar ile kulakta şekil bozukluğu bulunanlar lacivert üniformayı giyemeyecekler. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis adaylarının dişlerine büyük önem veriyor. Alt çene geriliği 3, ileriliği 6 mm'den fazla olan adaylar, çene açıp-kapama 5 mm'den fazla olanlar Emniyet'in standartları dışında tutuldu. Adaylardan ortodonti tedavisi görenler Emniyetçe sakıncalı bulunmadı.  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Keller polis olamayacak

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 467

  Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş