Avrupa’da artan ırkçılık bugüne kadar yabancılara ılımlı yaklaşmasıyla tanınan İngiltere’ye de sıçradı Ülkede son aylarda polisle şiddetli çatışmalara giren ırkçıların en aşırı birimlerinden English Defence League (İngiliz Savunma Ligi) adlı grubun lideri Stephen Lennon (27) hükümeti açık açık tehdit etti. Hükümetin çokkültürlülük politikalarına devam etmesi halinde kent merkezlerini “kapatacaklarını” ilan etti. Stephen Lennon The Times gazetesine verdiği röportajda orta sınıfın artık

Bu konu 652 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Irkçılar savaş ilan etti 652 Reviews

Konuyu değerlendir: Irkçılar savaş ilan etti

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 652 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Irkçılar savaş ilan etti

Avrupa’da artan ırkçılık bugüne kadar yabancılara ılımlı yaklaşmasıyla tanınan İngiltere’ye de sıçradı

Ülkede son aylarda polisle şiddetli çatışmalara giren ırkçıların en aşırı birimlerinden English Defence League (İngiliz Savunma Ligi) adlı grubun lideri Stephen Lennon (27) hükümeti açık açık tehdit etti. Hükümetin çokkültürlülük politikalarına devam etmesi halinde kent merkezlerini “kapatacaklarını” ilan etti. Stephen Lennon The Times gazetesine verdiği röportajda orta sınıfın artık bir kaynama noktasına geldiğini ve İngiliz kimliğinin İslam kültürü tarafından yutulmasını engellemek için şiddete başvurmaya hazırlandıklarını söyledi. Lennon, “Harekete geçmeye hazır 10 bin askerimiz var” dedi.
    Facebook’ta 40 bin taraftarı olan grup İngiltere’nin birçok kentinde düzenlediği gösterilerde polisle çatışmaya giriyor. 5 Aralık 2009’da Asyalı öğrenciler ve faşizm karşıtı gruplara saldıran EDL İngiliz polisine 1,5 milyon dolarlık masraf çıkarmıştı. Grubun, Hollandalı ırkçı siyasetçi Geert Wilders’i desteklemek üzere Mart ayında yaptığı gösteride de 50 kişi tutuklandı.

Milliyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Irkçılar savaş ilan etti

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 652

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler