Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir? Eşimin 3 hafta önce halsizlik, baş dönmesi, dengesini sağlayamama, kulak çınlaması, tansiyon düşüklüğü gibi şikayetleri üzerine önce bir sağlık ocağına oradan da bir nöroloji uzmanına muayene olduk. Nöroloji uzmanı, omuzlarda kas düzleşmesi olduğunu, beyne giden damarlara baskı olduğunu, insanda dengeyi beyincik ile orta kulakta bulunan denge unsurunun sağladığını, yaptığı testle beyincikte bir şey olduğunu düşünmediğini, yakın zamanda geçirilen

Bu konu 1253 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir 1253 Reviews

Konuyu değerlendir: Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1253 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir

Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir?
    Eşimin 3 hafta önce halsizlik, baş dönmesi, dengesini sağlayamama, kulak çınlaması, tansiyon düşüklüğü gibi şikayetleri üzerine önce bir sağlık ocağına oradan da bir nöroloji uzmanına muayene olduk. Nöroloji uzmanı, omuzlarda kas düzleşmesi olduğunu, beyne giden damarlara baskı olduğunu, insanda dengeyi beyincik ile orta kulakta bulunan denge unsurunun sağladığını, yaptığı testle beyincikte bir şey olduğunu düşünmediğini, yakın zamanda geçirilen faranjitin orta kulağı etkileyebileceğini ve yorgunluk neticesi etkilerin artmış olabileceğini söyledi ve ilaç verdi. Eşimin şikayetleri büyük ölçüde düzeldi fakat süzekli kulak çınlaması var. Bunun sebebi ne olabilir?

Doktorun Cevabı:
    Öncelikle geçmiş olsun, biz bu tür rahatsızlığa Selim Pozisyonel Vertigo diyoruz.

İç kulaktan kaynaklanan en sık baş dönmesi sebebidir. Şikayetlerin, iç kulakta bir yerde, kalsiyum çökmesi sonucu olduğuna inanılmaktadır. Bu çöküntüler, yer çekimi ve baş hareketleriyle, iç kulak sıvısında serbestçe yüzmektedirler. Kendiliğinden, viral hastalığı takiben veya baş travması sonrası oluşabilir.

Bu hastalıkta, baş ve vücut pozisyonlarında değişiklikle ortaya çıkan, bazen bulantının da eşlik ettiği baş dönmesi, sersemlik hâli görülür. Şikayetler, birkaç saniye veya dakika sürer. Şikayetler ortaya çıktığında, sorumlu kulak, genellikle yere doğru dönük olan kulaktır. İşitme kaybı, kulakta basınç hissi veya çınlama gibi şikayetler görülmez.

Bu durum, Selim bir durumdur, çünkü kendi kendine düzelir. Düzelme, haftalar, aylar nadiren de bir yıl sürebilir.

Çınlama ise; kafa içindeki bu seslere genel olarak Tinnitus denilir ve çok yaygındır. Tinnitus zaman zaman ortaya çıkabilir veya siz sürekli olarak bir ses duyabilirsiniz. Çok kalın veya çok ince olabilir, tek kulağınızda veya her iki kulağınızda da duyabilirsiniz. Zil sesi sürekli olduğunda bu kişiyi çok rahatsız edebilir. Hatta bu rahatsızlık kişilerin normal hayatlarını etkileyecek boyuta kadar çıkabilir

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Sürekli Kulak Çınlamasının Sebebi Nedir

Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1253

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler