İdrarda Lökosit Fazlalığı Neyi İfade Eder? İdrarda fazla lökosit ne ifade eder? Uzm.Dr. Orhan Coşkun Cevabı: İdrarda lökosit olması genellikle idrar yolu veya genital organ enfeksiyonlarında görülür. İdrar yolu ve genital organların (prostat, epididimit) enfeksiyonlarında hastanın sık sık idrara gitme isteği, idrar yaparken yanma ve tam boşalamama hissi olması, akıntı, üşüme-titreme, ateş yüksekliği vb şikâyetlere neden olur. Yapılan kan tetkiklerinde kanda lökosit yüksekliği, idrarda

Bu konu 1559 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İdrarda fazla lökosit ne ifade eder 1559 Reviews

Konuyu değerlendir: İdrarda fazla lökosit ne ifade eder

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1559 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart İdrarda fazla lökosit ne ifade eder

İdrarda Lökosit Fazlalığı Neyi İfade Eder?
    İdrarda fazla lökosit ne ifade eder?

Uzm.Dr. Orhan Coşkun Cevabı:
    İdrarda lökosit olması genellikle idrar yolu veya genital organ enfeksiyonlarında görülür. İdrar yolu ve genital organların (prostat, epididimit) enfeksiyonlarında hastanın sık sık idrara gitme isteği, idrar yaparken yanma ve tam boşalamama hissi olması, akıntı, üşüme-titreme, ateş yüksekliği vb şikâyetlere neden olur. Yapılan kan tetkiklerinde kanda lökosit yüksekliği, idrarda lökosit ve bakteri, ayrıca eritrosit görülebilir. Hangi bakterinin enfeksiyona neden olduğunun ve hangi ilaçlara duyarlı olduğunun anlaşılması için idrarın kültür ve antibiyogramı yapılır. İdrar kültürü enfeksiyon tanısı için yapılan testtir. Akıntınız olması ayrıca genital yollarla ilgili bir enfeksiyonun olabileceğini de düşündürür (epididimit, vajinit vs). Bir üroloji veya iç hastalıkları hekimine başvurmanızı öneririm.

Geçmiş olsun.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İdrarda fazla lökosit ne ifade eder

Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1559

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler