Freiberg Hastalığı Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir? Freiberg hastalığı nedir ve nasıl tedavi edilir? Prof.Dr. Fahri Erdoğan Cevabı: Freiberg hastalığı ikinci ve üçüncü metatars başlarının eklem yüzeylerinin kolapsıdır ve en sık yaşları 12-15 arasında değişen kız çocuklarda görülür. Ağırlık taşımakla ağrı olur ve bu da azalmış fiziksel aktiviteye neden olur. Muayenede lokal hassasiyet, şişme ve yaralanmış parmağın ekstansiyonunda ağrı mevcuttur. Cerrahi dışı tedaviler, dinlenme ve

Bu konu 1464 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Freiberg hastalığı nedir 1464 Reviews

Konuyu değerlendir: Freiberg hastalığı nedir

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1464 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart Freiberg hastalığı nedir

Freiberg Hastalığı Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir?
    Freiberg hastalığı nedir ve nasıl tedavi edilir?

Prof.Dr. Fahri Erdoğan Cevabı:
    Freiberg hastalığı ikinci ve üçüncü metatars başlarının eklem yüzeylerinin kolapsıdır ve en sık yaşları 12-15 arasında değişen kız çocuklarda görülür. Ağırlık taşımakla ağrı olur ve bu da azalmış fiziksel aktiviteye neden olur. Muayenede lokal hassasiyet, şişme ve yaralanmış parmağın ekstansiyonunda ağrı mevcuttur. Cerrahi dışı tedaviler, dinlenme ve metatarsal sargı semptomların giderilmesinde etkilidir. Cerrahi tedavide birinci olarak eklem kıkırdağının gevşek fragmanları temizlenir. Metatarsofalannjial eklemde serbest dorsifleksiyonu sağlamak için metatars başının dorsal yüzünden küçük bir parça rezeke edilmelidir

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Freiberg hastalığı nedir

Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1464

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler