Yorgun ve stresli bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim var oluşu ile bakımlı kılan hafif bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz ne olabilir? Bir hayal edin; sabah kalktığınızda, duşa sık sık girdiğinizde, bir iş toplantısından diğerini hiç kendinizi aynada bakacak zaman bile bulamazken, hep bakımlı olacaksınız. Bu da her daim bakımlı ve makyajlı olmak isteyen gerek iş kadını, gerekse ev hanımları için en

Bu konu 1260 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
24 Saat Güzel Görünmek Hayal Değil 1260 Reviews

Konuyu değerlendir: 24 Saat Güzel Görünmek Hayal Değil

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1260 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart 24 Saat Güzel Görünmek Hayal Değil

Yorgun ve stresli bir günün sonunda kolay kolay silinmeyen, havuza, duşa, denize girdiğinizde bile sizi terk etmeyen, sizi her daim var oluşu ile bakımlı kılan hafif bir makyaj istiyorsanız en iyi seçeneğiniz ne olabilir?

Bir hayal edin; sabah kalktığınızda, duşa sık sık girdiğinizde, bir iş toplantısından diğerini hiç kendinizi aynada bakacak zaman bile bulamazken, hep bakımlı olacaksınız. Bu da her daim bakımlı ve makyajlı olmak isteyen gerek iş kadını, gerekse ev hanımları için en pratik ve fonksiyonel çözüm.

Artık teknoloji bile ürettiği tüm ürünlerde bizlere daha fazla zaman kazandırmak için pratik, bizi fazla zahmete sokmadan ve bu yoğun ve stresli hayat karmaşasında bizi kolaylıklar sağlayan ürünler peşinde. Kalıcı makyajın avantajları ve zararları konusunda dermatoloji ve estetik dermatoloji konusunda uzun süre aktif çalışmaları olan Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ile görüştük…

24 Saat Güzellik

Sabah saatlerinde ayna karşısında uzun bir süre harcadığımız ve o kadar özenle yaptığımız ene mükemmel bir şekilde yapmış makyaj bile günün sonunda küllenip siliniyor. Bu görüntü ise yüzümüze bazen daha bakımsız ve çirkin bile gösterebiliyor.

Konu ile mücadelede bazı uyanık hanımlar ise water proof makyaj melzemelerini tercih etse da onları temizlemek için uzun bir zaman harcamak gerekiyor. Oysa bizi hiç bu kadar zaman harcatmadan cildimizi hiç terk etmeyen, ortalama 2-4 sene giden kalıcı makyaj seçeneği bu konudaki her derde deva bir seçeneğimiz.

Kadınlar İçin Kurtarıcı Bir Yöntem

Özellikle işin yoğunluğu ve statüsünden dolayı sürekli bakımlı görünmesi gereken aktif iş kadınları, sanatçılar, makyözler, yakın ve uzak görme problemi yaşayanlar ve ya sürekli bakımlı olmayı seven ev kadınlar ve ya genç kızlar kalıcı makyaj yine da can kurtarıcı bir yöntem.

Özellikle aşırı hassas cilt tiplerinde ve ya makyaj malzemelerine karşı hassasiyet verebilen cilt tiplerinde tercih edilebilir.

Kalıcı Makyaj En Çok Kaş İçin Tercih Ediliyor

Kalıcı makyajın en çok kaş bölgesinde tercih edilir. Yaşla birlikte kaşlarda azalma meydana gelenlerde, geçirilen bir takım hastalıklar sonucu kaşlarında alopesi olanlar, daha önceki yara izlerine ait izleri gidermek, kaşlardakı şekil bozukluğu ve asimetrileri gidermek için kalıcı makyaj oldukça uygun bir seçenek.

Göz Kaleminin Akmasından Şikayetçi İseniz

Özellikle alt ve üst göz kapağında sürekli kalem kullananlarda çok tercih edilebilir. Son moda ise kaş ve kırpık boyası. Bu uygulamanın etkisi ortalama 2-3 ay devam eder.

Kalıcı makyajla dudak çizgisini belirginleştirebilir, dudakları daha dolgun ve ya ince gösterebilir, dudakların şekillerini değiştirmek ya da bazen dudak yapısının tamamını istediğiniz tonlarda renklerle boyatabilir ve ya hafifçe parlaklaştırabilirsiniz. Tabi bu çok hassas bir konu olduğundan, bu konuda oldukça uzman birisini bulmak gerek.
    Özellikle daha önce kazalardan sonu gelişen dudak şekil bozukluğu, dudak asimetrileri, dudak şekil bozukluklarını bu şekilde gidermek ve ya en aza indirmek mümkün.

Ciltteki Lekeleri Ve Yara İzlerini Silmek Mümkün

Bazen yüzde gelişen çok ufuk izler ve ya vitiligo lekelerini çok büyük olmadıkları takdirde cildin rengini tutturularak gidermek mümkün. Ayrıca özellikle meme küçültme ve ya büyütme ameliyatlardan sonra gelişen dikiş izlerini kalıcı makyajla gidermek mümkün.

En önemlisi kalıcı makyaj, net olmayan yüz hatlarını belirginleştirmede birebir bir yöntem. Kaşları düşük, seyrek ve şeklinde asimetri olan ,ve ya renginden memnun olmayan bir çok kişi bu konuda sürekli kalem kullanmaya zahmet kabul ettiğinden kalıcı makyaj onlar için çok pratik bir hizmet sayılır.

Akmadan, rengi solmadan, gün sonunda birbirine karışmadan yüzdeki ifadeyi netleştiren kalıcı makyajı çok uzman ellerde yaptırmanız şart. Aksı takdirde sonuçtan hiç memnun kalmama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Kalıcı Makyajın Zararları

Çok sportif bir tipseniz ve ya bazen yüzünüzde hiçbir şekilde makyaj görmek istemiyorsanız, kalıcı makyaj sizin için çok uygun bir seçenek olmayabilir.
    Kalıcı makyaj yapmadan önce; uzman kişi cilt renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz şeklinizi iyice göz önüne alarak, sizin için en uygun renk ve modeli seçmeli. Örneğin; açık sarışın renkte saçaları olan bir kişide kaşlar için kesinlikle çok koyu renkler ve ya dudak için çok koyu ve belirgin bir renk seçmemek gerekir. Aradaki tezat gözünüze çarparak, sizi çok rahatsız edecektir. Bu konuda doğru renk ve model analizi yapan uzman birisi olması gerekir.
    Sonuçlardan rahatsızlık duymamanız ve makyajınızı sildirmemek için ilk önce bu konuda doğru karar verin ve istediğiniz renk ve şekilleri iyice belirtin.
    Enfeksiyon riski gelişmemesi için kesinlikle eğitimli, uzman kişi nezaretinde ve hijyenik şartlarda bu işlemi gerçekletirin.
    Sonuç tam istediğiniz gibi olmadığı takdirde; hemen sildirmeye karar verip, yanlış üzerine yanlış yapmayın. Kalıcı makyajın rengi zaman içerisinde açılacak ve biraz daha belirginliğini kaybedecektir. Bu konuda bir az sabırlı olmanızda yarar var. Ayrıca ilk dönem bakımlarını da ihmal etmemenizi öneririm.
    Yrd. Doç. Dr. Melisa Eczacıbaşı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 24 Saat Güzel Görünmek Hayal Değil

Kategori: Bilinmesi Gerekenler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1260

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler