Bursa Büyükşehir Bel. Başkanı Recep Altepe İle Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Arasında 'Kamusal Alanların Engellilerin Ulaşımına Uygun Hale Gelmesi' İçin Protokol İmzalandı. Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yaptığı Marmara Belediyeler Birliği ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı arasında 'kamusal alanların engellilerin ulaşımına uygun hale getirilmesi' amacıyla protokol imzalandı. İstanbul The Green Park Otel´de yapılan Marmara Belediyeler Birliği

Bu konu 601 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Engelleri Kaldıracak Protokol İmzalandı 601 Reviews

  Konuyu değerlendir: Engelleri Kaldıracak Protokol İmzalandı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 601 kez incelendi.

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.10.09
  Mesajlar
  8.992
  Beğendikleri
  63
  Beğenileri
  385
  Tecrübe Puanı
  522
  @Vuslata Hasret

  Standart Engelleri Kaldıracak Protokol İmzalandı

  Bursa Büyükşehir Bel. Başkanı Recep Altepe İle Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Arasında 'Kamusal Alanların Engellilerin Ulaşımına Uygun Hale Gelmesi' İçin Protokol İmzalandı.

  Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yaptığı Marmara Belediyeler Birliği ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı arasında 'kamusal alanların engellilerin ulaşımına uygun hale getirilmesi' amacıyla protokol imzalandı.

  İstanbul The Green Park Otel´de yapılan Marmara Belediyeler Birliği Meclisi 2010 yılı 2. Olağan Toplantısı, önemli bir protokole ev sahipliği yaptı. Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yürüttüğü Marmara Belediyeler Birliği, hayata geçirdiği sayısız eğitim faaliyetlerine Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile yapılan işbirliği protokolü imzalandı.

  Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın yanında birliğe üye belediye başkanlarının katıldığı protokol imza töreninde konuşan Birlik Başkanı Recep Altepe, geride kalan 1,5 yıl içinde yurt içinde ve yurt dışında çok önemli başarılara imza attıklarını söyledi. MBB'nin NALAS'ın ardından, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı ve Arap Kentleri Birliği'ne üye olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'ne üyelik sürecinin ise devam ettiğini vurguladı.

  "Eğitimde çıtayı yükselttik"

  Daha önce Çevre ve Orman Bakanlığı, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ve Türkiye Belediyeler Birliği ile ortak protokoller imzalayıp, kapsamlı eğitim programları düzenlediklerini ifade eden Başkan Altepe, "Bugün de Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile önemli bir protokol imzalıyoruz.

  MBB, bugün ülkemizde belediyecilik eğitimi açısından en büyük kurumlardan biri haline gelmiştir. Her yıl ortalama 14 bin belediye çalışanına, 95 farklı konuda eğitim vermekteyiz. Bölge içinde ve bölge dışında, onlarca kurumla işbirliği halinde yapılan eğitimler, ülkemizde belediyeciliğin gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır. Türkiye'nin en büyük ihtisas kütüphanelerinden birini İstanbul'da kurmakta olduğumuzu ve 2011 yılı başında resmî açılışını yapacağımızı da belirtmek isterim. Eyüp Sultan İlçesi'nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis etmiş olduğu Hacı Beşirağa Medresesi'nde faaliyet gösterecek olan kütüphane, aynı zamanda "belediyecilik araştırmaları merkezi" olarak faaliyet gösterecek" diye konuştu.

  Kamusal alanlarda engeller kalkmalı

  Protokol imza törenine katılan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ise 2012 yılının Temmuz ayına kadar bütün kamusal alanların engellilerin ulaşımına uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Kavaf, ´´Bu sürenin bitmesine yaklaşık 1,5 yıl var. Bu sürede tüm belediye başkanlarından yapılı çevrenin engellilerimizin ulaşımına uygun hale getirilmesi için hassasiyetle çalışmalarını ve kamusal alanlarımızda hızlı bir değişim ve dönüşüm sürecine girmelerini bekliyorum´´ dedi.

  Bakan Kavaf, iki taraf arasında imzalanan işbirliği protokolünün de tarafların güç birliği için çalışmasını sağlayacağını, böylece engelli vatandaşların hayatın içinde daha çok yer almalarının önündeki engellerden birinin aşılması için önemli bir adımın atılmış olacağını kaydetti.

  Konuşmanın ardından Bakan Kavaf ile Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde şehirlerin engellilerin ihtiyacına uygun düzenlenmesi, mevzuatın AB´ye uyumlu hale getirilmesi, engelli dostu ulaşım, toplumsal bilinçlenme ve eğitimde fırsat eşitliği konularında çalışmalar yapılacak

  Haberler.com


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Engelleri Kaldıracak Protokol İmzalandı

        Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 601

  Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş