http://img193.imageshack.us/img193/9199/cn5wk.gif 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Yenimahalle Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği–YESİAD Başkanı A.Cem KEÇE; “Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak herkesin öncelikli görevleri arasında olmalıdır" dedi. Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arasının "YAŞLILAR HAFTASI" olarak kutlandığını söyleyen KEÇE;

Bu konu 1106 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yaşlılarımız Geleceğimizin Aynasıdır” 1106 Reviews

  Konuyu değerlendir: Yaşlılarımız Geleceğimizin Aynasıdır”

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1106 kez incelendi.

 1. #1
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.697
  Beğendikleri
  9.674
  Beğenileri
  5.315
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart Yaşlılarımız Geleceğimizin Aynasıdır”
  18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Yenimahalle Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği–YESİAD Başkanı A.Cem KEÇE; “Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak herkesin öncelikli görevleri arasında olmalıdır" dedi.

  Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arasının "YAŞLILAR HAFTASI" olarak kutlandığını söyleyen KEÇE; “İnsan hayatının çok özel bir dönemi olan yaşlılık, her insan için değişik mana ve öneme sahiptir. Yaşlılarımız geleceğimizin aynasıdır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan değerli varlıklarımızdır” dedi.

  Bir gün herkesin yaşlanacağının unutulmaması gerektiğini söyleyen KEÇE; “Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Bakınız Büyük Atatürk ne demiştir: Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur" dedi.

  Türk insanının değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını canı gönülden desteklediklerini söyleyen KEÇE; “Yüce Türk milleti, tarihi boyunca büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Bu anlamlı haftada yardıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza elimizden geldiğince sağlık ve gıda yardımlarında bulunacak ve yaşlılarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları destekleyeceğiz. Çünkü toplumda yaşlıya saygı ve hürmet bilincin artarak devam etmesi, YESİAD gibi sivil toplum kuruluşlarımızın ve yurttaşlarımızın ortak katkıları ile olacaktır. Yaşlılarımıza daha iyi yaşama koşullarını sağlamak ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir” dedi.

  Her Türk vatandaşının yaşlandığı ve bakıma muhtaç olduğu dönemde ömrünün sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakkı olduğunu savunan KEÇE; “Bütün vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu sağlayacak daha kapsamlı sosyal politikalar üretmeliyiz. Bu bağlamda her şeyi Devletimizden beklemek gerekir. YESİAD gibi sivil toplum kuruluşları da yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturmalı ve zor durumdaki vatandaşlarımıza, terkedilmiş ve kimsesizlik duygusu yaşatmamayı hedeflemelidir” dedi.

  Yaşlılığın geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı ve anılarla yaşanılan bereketli bir dönem olduğunun altını çizen KEÇE; “Tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Yaşlılarımız Geleceğimizin Aynasıdır”

        Kategori: Atış Serbest

        Konuyu Baslatan: Emine

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1106


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş