3713 SAYILI TERÖRLE MÜCADELE KANUNU KAPSAMINA GİREN SOL BACAK ENGELİ OLAN GAZİLERDE ÖZEL TERTİBAT ARANMAZ GÜMRÜK VERGİLERİNDEN MUAFİYET VE İSTİSNA TANINACAK HALLER HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KARAR MADDE 1 - 13/1/2000 tarihli ve 2000/53 sayılı Kararnamenin eki "Gümrük Vergilerinden Muafiyet ve İstisna Tanınacak Haller Hakkında Karar"ın 40 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

Bu konu 1145 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
3713 Sayılı Terörle Gaz 1145 Reviews

Konuyu değerlendir: 3713 Sayılı Terörle Gaz

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1145 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Standart Engeli olan gazilerde özel tertibat aranmaz

3713 SAYILI TERÖRLE MÜCADELE KANUNU KAPSAMINA GİREN SOL BACAK ENGELİ OLAN GAZİLERDE ÖZEL TERTİBAT ARANMAZ

GÜMRÜK VERGİLERİNDEN MUAFİYET VE İSTİSNA TANINACAK

HALLER HAKKINDA KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

İLİŞKİN KARAR

MADDE 1 - 13/1/2000 tarihli ve 2000/53 sayılı Kararnamenin eki "Gümrük Vergilerinden Muafiyet ve İstisna Tanınacak Haller Hakkında Karar"ın 40 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 - Aynı Kararın 68 inci maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi yürürlükten kaldırılmış ve üçüncü fıkrasının ikinci paragrafı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Muafiyetten yararlanacak sağlık ya da tıbbi araştırma kurum veya kuruluşu, eşyanın insan sağlığı ve ürün güvenliği yönlerinden uygun olduğunu Sağlık Bakanlığından alınacak belge ile gümrük idaresine tevsik eder."

MADDE 3 - Aynı Kararın 116 ncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"2) Münhasıran malûl ve sakatlar tarafından kullanılmak üzere özel surette imal edilmiş hareket ettirici tertibatı bulunan (3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren sol bacak engeli olan gazilerde özel tertibat aranmaz) ve bunlar tarafından ithal edilen motorlu veya motorsuz koltuklar, bisiklet, motosiklet ve motor silindir hacmi 1600 (dahil) cc'ye kadar olan binek otomobilleri (arazi taşıtları hariç) ile el ve ayak fonksiyonlarını tamamen yitirmiş olmaları nedeniyle bizzat sakat kişi tarafından kullanılamayan, sakat kişinin araca binip inmesiyle taşınmasını kolaylaştırıcı tertibatı bulunan ve sakat kişinin üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya sakat kişi tarafından iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanılan motor silindir hacmi 2500 (dahil) cc'ye kadar olan taşıtlar (arazi taşıtları ve binek otomobiller hariç)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Engeli olan gazilerde özel tertibat aranmaz

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1145

Konu Vuslata Hasret tarafından (27.10.2010 Saat 23:39 ) değiş;tirilmiş;tir.
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler