Gerçekte varolan "tek yapının" = "hakikatin" geçmişte sezgiye veya "vahye" dayalı bir şekilde algılanıp; "mecâzî" bir şekilde, benzetme yollu, semboller yollu dile getirilmesiyle; 1990`larda en son şeklini alan bilimsel bakış açısının aynı gerçekte buluşması, elbette ki ehli için büyük bir zevkle temâşa edilecek bir kemâlât ve güzelliktir!. Tasavvuf ehli arasında "HAKİKAT" diye anlatılan şeylerin dahi gerçekte sadece bir "mecâz" olduğunu; o mecâzların neye işaret ettiğini ise, o alanda

Bu konu 616 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
BİLİNCİN ARINIŞI 616 Reviews

Konuyu değerlendir: BİLİNCİN ARINIŞI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 616 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart BİLİNCİN ARINIŞI

Gerçekte varolan "tek yapının" = "hakikatin" geçmişte sezgiye veya "vahye" dayalı bir şekilde algılanıp; "mecâzî" bir şekilde, benzetme yollu, semboller yollu dile getirilmesiyle; 1990`larda en son şeklini alan bilimsel bakış açısının aynı gerçekte buluşması, elbette ki ehli için büyük bir zevkle temâşa edilecek bir kemâlât ve güzelliktir!.

Tasavvuf ehli arasında "HAKİKAT" diye anlatılan şeylerin dahi gerçekte sadece bir "mecâz" olduğunu; o mecâzların neye işaret ettiğini ise, o alanda yaşamı olan herkesin bilebileceğini, daha önce yazmıştık.. Burada yaptığımız açıklamaları da elbette her kâmil kişi bilir, yaşar; bizim de kendi bildikleri gerçekleri kaleme almış olduğumuzu farkeder.

Biz bu bilgileri, tasavvufa eğilimi olan kişilerin, konu hakkında genel bilgisi olsun; tanıdıkları kâmillerden bu işin ötesindeki, yazmadığımız sırları öğrenmelerine basamak teşkil etsin; diye kaleme aldık.. Ehil olan mürşidi kâmilleri bulan, bunların gerisini de ondan talebeder... Bizden ancak bu kadarı!

Zira önemli olan isimler veya kelimeler değil, onlar ile işaret edilen kavramlardır.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BİLİNCİN ARINIŞI

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 616

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler