Kullanıcı Tag Listesi

Engelli Maaşı - Maaş İtiraz Dilekçesi Örneği 18 Yaşını Doldurmasına Rağmen Özürlü Maaş Başvurusu Mal Müdürlükleri Tarafından Reddedilen Engelli Birey ve Aileleri İçin İtiraz Dilekçesi Örneğidir. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI PİRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ANKARA

Bu konu 2004 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Engelli Maaşı İtiraz Dilekçesi Örneği 2004 Reviews

  Konuyu değerlendir: Engelli Maaşı İtiraz Dilekçesi Örneği

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2004 kez incelendi.

 1. #1
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.10.09
  Mesajlar
  8.991
  Konular
  4272
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  2
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  628
  @Vuslata Hasret

  Standart Engelli Maaşı İtiraz Dilekçesi Örneği

  Engelli Maaşı - Maaş İtiraz Dilekçesi Örneği

  18 Yaşını Doldurmasına Rağmen Özürlü Maaş Başvurusu Mal Müdürlükleri Tarafından Reddedilen Engelli Birey ve Aileleri İçin İtiraz Dilekçesi Örneğidir.

  SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

  PİRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

  ANKARA

  18 yaşını doldurmuş, özür derecesi % 40’ın üzerinde olan engelli bir çocuğum bulunmaktadır. Özürlü maaşı almak Mal Müdürlüğüne müracaat ettik; ancak Mal Müdürlüğü benim emekli olduğumu öne sürerek çocuğuma her ay muhtaçlık sınırının (82 YTL) üzerinde harçlık verebileceğimi belirterek müracaatımıza olumsuz cevap vermiştir.

  Oysaki 2022 sayılı kanuna göre “Özür derecesi% 40-69 arasında olan ve özürlü olduklarını tam teşekküllü hastanelerden alacakları sağlık kurulu raporu ile kanıtlayan, 18 yaşını doldurmuş bulunan ve herhangi bir işe yerleştirilememiş olan özürlülerden; kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan ve her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamının aylık ortalamasına göre 2022 sayılı Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutardan daha az geliri olanlara özürlü maaşı bağlanır” denilmektedir.

  Yukarıdaki maddede belirtildiği üzere benim engelli çocuğumun muhtaçlık sınırı olan 82 YTL’nin üzerinde herhangi bir geliri bulunmamaktadır. İlgili Mal Müdürlüğü benim emekli maaşımı öne sürerek her ay çocuğuma muhtaçlık sınırı olan 82 YTL’nin üzerinde bir harçlık verebilme ihtimalinin olduğunu öne sürerek müracaatımızı bile kabul etmemiştir. Oysaki Medeni Kanun’da belirtildiği üzere 18 yaşını dolduran engelli bireylere anne-baba bakmakla mükellef değildir ve çocuklar artık reşit sayılırlar. Bu durumda anne-babanın gelirinin baz alınarak hareket edilmesinin hukuka uygun olmadığını düşünüyorum.

  Bizlerin müracaatından önce 18 yaşını doldurmuş birçok engelli bireye anne-babanın gelirine bakmaksızın özürlü maaşı bağlanmıştır ve yakın zamanda da özürlü maaşı kanunu ve Medeni Kanun’da bu konu ile ilgili olarak herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen bizlere neden böyle bir uygulama yapılmaktadır ve müracaatımız reddedilmektedir?

  Bu konu ile ilgili olarak gereğinin yapılmasını ve ilgili Mal Müdürlüğüne bu konuda müracaatımızı kabul etmesi yönünde gereken hukuki prosedürün tamamlanmasını sizlerden rica ediyorum.

  Gereğini bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla.


  Adı Soyadı
  Tarih

  İmza

  ADRES:
  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Engelli Maaşı İtiraz Dilekçesi Örneği

        Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

        Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 2004


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş