İran'da hırsızlıktan mahkum olan bir kişinin elleri kesildi. Devlet radyosunun haberine göre, Yazd kentindeki cezaevinde, 32 yaşındaki mahkumun elleri diğer mahkumların gözlerinin önünde kesildi. Mahkuma, hırsızlık ve benzeri suçlardan bu ceza verildi. İran'da mahkemelerce bir ay içerisinde ikinci kez el kesme cezası verildi. Geçen hafta da, şeker çalan bir kişinin ellerinin kesilmesi kararı verilmişti. Ancak bu cezanın infaz edilip edilmediği kamuoyuna açıklanmadı. AA

Bu konu 3735 kez görüntülendi 10 yorum aldı ...
İran'da hırsızlık yapan kişinin elleri kesildi 3735 Reviews

Konuyu değerlendir: İran'da hırsızlık yapan kişinin elleri kesildi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3735 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni İran'da hırsızlık yapan kişinin elleri kesildi

İran'da hırsızlıktan mahkum olan bir kişinin elleri kesildi.
    Devlet radyosunun haberine göre, Yazd kentindeki cezaevinde, 32 yaşındaki mahkumun elleri diğer mahkumların gözlerinin önünde kesildi. Mahkuma, hırsızlık ve benzeri suçlardan bu ceza verildi.
    İran'da mahkemelerce bir ay içerisinde ikinci kez el kesme cezası verildi. Geçen hafta da, şeker çalan bir kişinin ellerinin kesilmesi kararı verilmişti. Ancak bu cezanın infaz edilip edilmediği kamuoyuna açıklanmadı.
    AA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İran'da hırsızlık yapan kişinin elleri kesildi

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 10

Görüntüleme: 3735

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Öncelik ile eline sağlık allah razı olsun şimalim.. aslında yazmayacaktım ama kendimi islam adına mecbur hissettiğim için vebalde kalmamak için azıcık değineceğim..
    Şimdi bu yazıyı fırsat bilip islamı karalayanlar pek çok...bu tür haberi okuyup türkiyedeki hükümette böyle yapacak deyip türkiye iran olacak deyip fırsat kollayanlarda pek çok..
    Öncelikle türkiyemiz ne irandır-ne arabistandır-ne malezya-ne endonezyadır..türkiyemiz osmanlının asırlarca halifelik yaptığı ve dünyaya adalet dağıttığı bir ismal anlayışı vardır..biz biziz..ve biz asırlardır iranın görüşüne arabistanın din görüşüne karşı çıkmış bir milletiz..halada öyle..ama dünyanın öbür ucundan gelen amerikanın oyununu bozmak içinde tabiki iran yanlısı politikalar güdmeliyiz..daha açık söylemek gerekirse iran ile bizim bazı aleviler bir birine çok yakın görüşteler..ama konuştularmıydı atar tutarlar..
    Ben konuyu siyasallaştırmadan güzel bir örnek vereyim..
    Hazreti Ömer zamanında iki çocuk dağdan koyun çalar ve keserler..bunu koyunun sahıbi yakalar ve hazreti ömerin önüne getirir..ya ömer bunlar koyunumu çaldılar bunlara cezasını ver..der.
    Hazreti ömer çocuklara bu söylenenler doğrumudur der..çocuklarda evet efendim..çaldık derler..ve ömer cezası şu der.hemen yanındaki mübarek zatlardan biri yuksek sesle ya ömer adaletli davran der...Ömer çocuklara yine sorar..evladım çaldınızmı...çaldık derler..kestinizmi..kestik derler..yedinizmi yedik derler ve ömer aynı cezayı uygun görür ve cezası şu der..
    aynı zatı muhterem tekrardan ya ömer adaletli davran der..bu üç kez tekrarlanır..ancak ömerde hatrele karşılar ve en sonunda yaındaki zata döner ne yapmam gerekir..resmen çalmışlar ve kesmişler bunun adaleti nasıl olacakki sen beni uyarırsın der..yanındaki o zat..Ya Ömer sordunmu evladım neden çaldın niye çaldın diye der..ve hazreti ömerin aklı başına gelir evladım niye çaldınız der..çocuklarda derki..efendim babamız yok..falan savaşta öldü..annemiz evde hasta..küçük kardeşim aç der o yuzden mecburduk çaldık der..ve Hazreti ömer büyük bir hatadan döner ve hatanın onlarda değil onlara bakmayan devlette olduğunu yani halifenin sorumluluğunda olduğunun bilinci içinde çocukları af eder ve maaşa bağlattırır..adamada koyunun karşılığını verir..
    Şimdi İslam budur..önce suç unsurunu ortadan kaldırır..yani zina edecek olanın zina etmemesi için onlara teşvik eden yolu tıkar..nasıl..evlendirerek..parası yok ise zekat,fitre,sadaka vs gibi merfumlarla o işe el atar ve evliliği teşvik eder..hatta ihtiyarda olsa nikah alytında ölmesini teşvik eder..neden hep bir sebebi vardır..tabi anlayabilene..
    Şimdi hırsızlık yapan neden yapmıştır..bunun önüne önce geçilmesi gerekir..nasıl..? iş vererek,zekat vererek,sadaka vererek,alın teri kurumadan emeğinin karşılığını vererek. vs..bütün bunlar karşılandıktan sonra hala aynı işe devam ediyorsa buna ne yapılabilir..?
    Konu çok detaylı aslında vede uzun..ancak tek bir şey söyleyeyim..İran yada arabistan İslami düzen değildir...Türkiyenmiz ne irandır ne arabistandır..bu tür yazılardan nemalanmak isteyenler pek çok..bunlarda genelde solculardır vede dinsiz densiz donsuzlar bu tür yazıları hemen mütedeyyin müslümanlara hakaret edebilmek dini karalayabilmek için sanki bır fırsatmış gibi yararlanmağa kalkıyorlar..ama islam paylaşımdır.Güzel ahlaktır..hoş görüdür..bağışlamaktır..temizliktir..İslam evrenseldir ne bir devlete ne bir kişiye bağlıdır...Kişi bilmediği şeyin düşmanıdır.ve bilmedikleri İslamı kimisi islam adına yapıyoruz diyerek olmadık yobazlıklar yapar..kimileride müslümanım deyip munafıklık yaparlar..tıpkı fese çarşafa karşı çıkan densizler gibi..oysa fes çarşaf..takke,sarık cübbe..bunlar yunusun mevlananın pirsultanın hazreti ali efendimizin..çanakkalede şehirlerimizin kıyafetidir...ben çarşaflıda değilim fes lide değilim ancak.. geçmişimde kanını canını bu islam için vata için verenlere hakaret edilmesinede göz yumamam..çünki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır...
    Şimalim bu yazdıklarımın senle yada yazınla alakalı değil sadece son günlerde bu tür provakatif yazıları ben çok görüyorum..o yuzden zülfi yare dokunuyorumm.. İslamla iranı eş tutmağa çalışanlar var..halbuki kendi düşüncesindekilere bir baksınlar..moskovaya..ahlaki bakımdan ve adalet bakımından..türklere neler neler yapmışlar ve hala yapıyorlar...

gunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    522
    @gunes

Tabi canim bekleyelim gorelim sizin ulkenizi param parca etmezlerse bende gunes degilim

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

ben nedenlerin pesindegim neden anlamiyorsun ?

Benim ulkemde ANA kelemisin kunlanmak sucdur turk ismi sokaklara tabelara vermek ve adlandirmak sudcur beim ulkemde ya hukumetlesin ya hapisanelerdesin Evet cunku benim hapisanemin adi I R A N

اشهد ان لا اله الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

sen merak etme az kaldı..tepene binecekler...çok sevinçlisin belli oluyor.yarın asıl sen eyvah diyeceksin...
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Buz kralı sen serbestsin istediğini yaz....ve sen ne söylüyorsan doğrudur....
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Cevap verecek bi şey bulamadım..çok haklısın..kendimi aşağılamadım..sadece üstün görmedim..kendimi üstün görmemek mütevazi olmak kendimi aşağılamak anlamına gelmez..asıl şimdi sen beni aşağılamış oldum..neyse canın sağ olsun..

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

iyi etmişsin..

Etiketler